80 proc. budżetu pilskiego szpitala to wynagrodzenia. W czasie Wielkiej Histerii jeden z lekarzy zgarnął milion złotych

– Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile Wojciech Szafrański potwierdził pojawiające się wcześniej w przestrzeni publicznej informacje, jakoby jeden z lekarzy zarobił w ciągu roku bagatela milion złotych. Sam budżet pilskiej placówki wynosi ok. 180 milionów złotych, z czego niemal 80% stanowią wynagrodzenia – informuje portal twoja.pila.pl.

Portal informuje, że jeden z lekarzy w szpitalu w Pile w ciągu roku zarobił milion złotych, czyli 85 tys. zł miesięcznie.

– Mamy do czynienia z lekarzem kontraktowym. Jest on na sparametryzowanej umowie, więc wynagrodzenie zależy od wykonanej pracy. Ale potwierdzam, że taka wartość wynagrodzenia została osiągnięta w naszym szpitalu – powiedział dyrektor Szafrański.

Portal podkreśla, że szpital aż 80 proc. funduszy przeznacza na wynagrodzenia dla personelu. Podaje także wartość 60 proc. jako „bezpieczną i racjonalną”.

– To oczywiście oznacza, że nie ma pieniędzy na inwestycje w sprzęt czy też podwyżki dla pracowników niższego szczebla – podkreślono.

– Szpital jest taką jednostką, gdzie największą wartość stanowią wynagrodzenia. Tamten rok zakończyliśmy z kwotą bilansową 163 mln zł, z czego 77 proc. stanowią wynagrodzenia – mówił dyrektor. Oznacza to, że na leki czy zakup sprzętu wydatkowane jest jedynie 23 proc. budżetu szpitala.

twoja.pila.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net