ABSURD! Dzięki lockdownowi, lotnisko w Łodzi zanotowało mniejsze niż wcześniej straty

– Lotnisko w Łodzi zanotowało podczas zawieszenia lotów z powodu pandemii, mniejszą stratę niż rok wcześniej – poinformowało Radio Łódź. Sprawa wyszła na jaw przy okazji kwestii dofinansowań z naszych podatków.

– Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda w komunikacie przesłanym do Radia Łódź tłumaczy, że port im. Władysława Reymonta nie odnotował strat w okresie lockdown’u. Polityk powołał się przy tym na wytyczne Komisji Europejskiej – podaje RŁ.

– Zgodnie z rekomendacją Komisji konieczna była zmiana kryteriów. Możemy rekompensować tylko straty spowodowane zamknięciem ruchu lotniczego. Niestety okazało się, że łódzkie lotnisko, dzięki całkowitemu zamknięciu lotów, polepszyło swój wynik finansowy. Zanotowało stratę mniejszą niż w analogicznym okresie rok wcześniej, gdy loty się odbywały – napisał Waldemar Buda.

Anna Midera, prezes lotniska ocenia zaś, że kryterium przyznania wsparcia z naszych portfeli zmieniono „w ostatniej chwili”.

– Jej zdaniem dotacja ominęła porty lotnicze, w których udziałów nie ma Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” – podaje radio.

– Strona rządowa doskonale wiedziała, że w tym okresie nasze lotnisko, ale również te dwa pozostałe, które nie otrzymały pomocy, dokonały bardzo dużych oszczędności. Jednocześnie w tym samym czasie skorzystaliśmy z tarczy – dofinansowania do wynagrodzeń. Nie było zatem możliwości wykazania takiej straty w porównaniu z 2019 rokiem, kiedy pensje były normalne i żadnego dofinansowania nie było – przekonywała.

radiolodz.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “ABSURD! Dzięki lockdownowi, lotnisko w Łodzi zanotowało mniejsze niż wcześniej straty

  • 18 grudnia 2020 o 01:58
    Permalink

    Nie ma w tym niczego dziwnego, np. Kościński właśnie oświadczył, że dzięki lockdownowi 'polska w 2021 będzie miała 4,5% wzrost PKB. Nasza gospodarka do tej pory polegała na usługach typu „ja ci umyję nogi a ty mi umyjesz uszy” i obaj wykonawcy byli zarobieni! Nawet podatek od zysku płacili! A teraz nawet taką działalność żydowski rząd zamknął i HOSANNA, nastąpił wzrost do 4,5%.

    Ale żydów manna z nieba przecież nie dziwi, prawda!?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.