ABW przegrało w sądzie. Portale wRealu24 nielegalnie zablokowane. Miażdżące uzasadnienie sądu

Wydawca telewizji wRealu24 Nowe Polskie Media sp. z o.o. wygrał z szefem ABW w sądzie. Stwierdzono, że blokada portalu wrealu24.pl i wrealu24.tv była nieuzasadniona i nielegalna. Informację podał redaktor naczelny telewizji wR24 Marcin Rola.

– Nowe Polskie Media sp.zo.o., wydawca Telewizji wRealu24 wygrała z Szefem ABW przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie. Sąd stwierdził bezskuteczność [najpewniej chodzi o bezzasadność – red. Kr] ws. nielegalnej blokady stron wRealu24.tv i wRealu24.pl! – napisał na Twitterze redaktor naczelny telewizji wRealu24 Marcin Rola.

Dalej przytoczył fragmenty uzasadnienia wyroku sądu.

– Należy zatem stwierdzić, iż wskazywane przez organ pisma nie odzwierciedlają treści przekazów portali prasowych ani nie zawierają uzasadnienia konieczności uznania ich za niebezpieczne. W konsekwencji należy stwierdzić, iż podjęta czynność Szefa ABW, co do której nie wykazano przesłanek przewidzianych w art. 180 ust. 1 p.t., narusza przepisy art. 54 i 64 Konstytucji RP – napisano.

– O dalszych krokach cywilno-prawnych wobec Skarbu Państwa będziemy informować na bieżąco – zaznaczył Rola.

– Aby nie było wątpliwości – wyrok WSA w Warszawie ws. o sygn VI SA/Wa 2482/22 zapadł w lutym. Cierpliwie czekaliśmy jednak na uzasadnienie wyroku, a później na jego anonimizację, aby nie narazić się na zarzuty dot. naruszenia tajemnicy niejawnej. Sama sprawa przypominała „Proces” Franza Kafki – spółce nigdy nie doręczono żadnej decyzji administracyjnej, ani nie informowano o czynnościach. W toku postępowania przed sądem – nie doręczono nawet odpowiedzi na skargę, a mimo to udało nam się wygrać – zaznaczył dziennikarz.

Portal wRealu24.pl i wRealu24.tv zostały zablokowane wraz z wieloma innymi niezależnymi mediami na początku marca ubiegłego roku, kilka dni po rozpoczęciu się wojny rosyjsko-ukraińskiej. Pod pretekstem „szerzenia rosyjskiego przekazu” ocenzurowanych zostało wiele niezależnych, w większości prawicowych mediów.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

W wyniku działań państwa kontrolowanego przez oligarchię PiS i przystawek, poważnie ograniczono zasięgi niezależnym mediom. Wielu dziennikarzy wówczas straciło pracę.

O powodzie – rzekomej „ruskiej propagandzie” – społeczeństwo dowiedziało się z propisowskich mediów kilka miesięcy później. Wśród poszkodowanych przez działania rządu był m.in. założyciel naszego portalu Dominik Cwikła.

twitter.com / wirtualnemedia.pl / kontrrewolucja.net

fot. Tt/Marcin Rola

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net