AFERA! Watykan w czasie pontyfikatu Franciszka zainwestował dziesiątki milionów euro w koncerny farmaceutyczne produkujące środki wczesnoporonne!

Włoski dziennikarz poinformował, że Watykan wydał około 20 mln euro na koncerny farmaceutyczne, które zajmują się produkowaniem pigułek wczesnoporonnych. Za inwestycje odpowiada Administracja Dóbr Stolicy Apostolskiej.

Dziennikarz Libero Milone pracował w latach 2015-2017 jako główny audytor Kurii Rzymskiej. Jak poinformował 26 kwietnia na antenie telewizji Rai 3, administracja bez problemu inwestowała pieniądze w firmy zajmujące się produkcją pigułek aborcyjnych.

Watykan zainwestował około 20 mln euro w dwa szwajcarskie koncerny farmaceutyczne – Novartis i Roche. Produkują one m.in. tzw. antykoncepcję awaryjną. Teoretycznie skutkiem zażycia jej ma być niedopuszczenie do zapłodnienia, jednak część pigułek może mieć też działanie wczesnoporonne.

– Choć zasadniczo antykoncepcja awaryjna ma zatrzymać owulację i uniemożliwić by plemniki dostały się do jajeczka, może dochodzić do sytuacji, w których do tego połączenia dochodzi, a wskutek zażycia pigułki zapłodnione już jajeczko nie może zagnieździć się w macicy. Wówczas właśnie mamy do czynienia z uśmierceniem istoty ludzkiej na absolutnie najwcześniejszej fazie jej rozwoju – podaje pch24.pl.

Milone jako audytor Kurii Rzymskiej zwracał uwagę na kontrowersje inwestycji. W efekcie w 2016 roku Administracja Dóbr Apostolskich wycofała swoje udziały z koncernu Novartis.

Portal zwraca uwagę, że „niegodziwych moralnie inwestycji” w ostatnim czasie było o wiele więcej. Dwa lata temu Watykan zainwestował pieniądze w film o Eltonie Johnie, w którym prezentowano „wiele elementów ideologicznej propagandy ruchu LGBT”.

W zeszłym roku usunięto z Kurii Rzymskiej kard. Angelo Becciu, wpływowego członka Sekretariatu Stanu z powodu doniesień o możliwych nadużyciach finansowych na polu inwestycji. Kilka dni temu zaś Franciszek podpisał nowe prawo antykorupcyjne, które ma utrudnić watykańskim urzędnikom dokonywanie malwersacji oraz zakazuje inwestowania w firmy, które prowadzą działalność sprzeczną z nauczaniem Kościoła.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

6 thoughts on “AFERA! Watykan w czasie pontyfikatu Franciszka zainwestował dziesiątki milionów euro w koncerny farmaceutyczne produkujące środki wczesnoporonne!

  • 4 maja 2021 o 12:37
   Permalink

   Nie sądzę że artykuł jest mylący. To jest prawda i to szczera.!!

   Odpowiedz
  • 5 maja 2021 o 17:16
   Permalink

   To nie wina Franciszka ale mafii , która się tam panoszy od dawna.

   Odpowiedz
  • 9 maja 2021 o 09:38
   Permalink

   Antychrysta bronisz, przecież to lucyfera wielbi…co niedzielę zresztą..

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.