Aj waj. Nowe przepisy. Jeśli posiadasz zbyt dużo szekli, zostaną skonfiskowane przez rząd

I to nie jest żart. Państwo z rządem w Jerozolimie wprowadza nowe przepisy. Jeśli mieszkaniec kraju posiada więcej, niż 50 tys. szekli (62 tys. zł) w gotówce, musi wytłumaczyć się władzom, skąd je posiada. Z kolei posiadanie więcej, niż 200 tys. szekli staje się bezwzględnie przestępstwem, zaś pieniądze mogą zostać „skonfiskowane”.

Od kilku lat trwa wyraźny lobbing na rzecz wyrugowania gotówki z obiegu i przejścia wyłącznie na pieniądz elektroniczny. Jest to na rękę rządom, wielkim korporacjom i oczywiście bankom.

Państwo położone w Palestynie nie jest wyjątkiem. Już w ubiegłym roku władze zaostrzyły przepisy dotyczące używania gotówki.

Firmy mogą rozliczać się między sobą w gotówce jedynie do kwoty 6 tys. szekli (ok. 7,5 tys. zł). Z kolei rozliczenia między obywatelami w gotówce mają limit 15 tys. szekli (niecałe 19 tys. zł).

Według rządu, ma to pomóc walczyć z unikaniem płacenia podatków i prania brudnych pieniędzy. Wiadomo jednak, że pod tym pretekstem państwo poszerza swoją kontrolę nad obywatelami.

Kneset oficjalnie zapowiadał nowe przepisy, które będą nakazywały ludziom tłumaczenie się władzy z posiadania zbyt dużej ilości gotówki. Nie dotyczą one osób posiadających mniej, niż 50 tys. szekli.

Z kolei jeśli przebywając w państwie z rządem w Jerozolimie posiadasz 50-200 tys. szekli, będziesz zobowiązany do zgłoszenia tego faktu odpowiednim organom podatkowym. Musisz również wskazać pochodzenie tych pieniędzy.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

Niezgłoszenie się do organów podatkowych za zbyt dużą ilość posiadanych pieniędzy stanie się przestępstwem. Przestępstwem będzie również samo posiadanie w gotówce więcej, niż 200 tys. szekli (250 tys. zł).

Osoba złapana na posiadaniu 200 tys. szekli zostanie postawiona przed sądem za uchylanie się od płacenia podatków. Ponadto pieniądze zostaną „skonfiskowane”, tj. zrabowane w zalegalizowany sposób.

Organy podatkowe również otrzymały nowe uprawnienia. Mogą zwrócić się do sądu o nakaz przeszukania pomieszczeń w poszukiwaniu nadmiarowej gotówki w razie samego podejrzenia, że obywatel ją posiada. Nakaz dotyczyć może nie tylko mieszkania, ale wszystkich miejsc, w których – według skarbówki – może znajdować się „nielegalnie” posiadana gotówka.

– Nad Wisłą także obowiązują limity w płaceniu gotówką, które od 2024 roku będą zaostrzone. W przypadku rozliczeń między firmami nastąpi obniżenie limitu płatności gotówkowych z 15 do 8 tys. zł. Transakcje na linii konsument – przedsiębiorca nie będą mogły być opłacone gotówką, jeśli ich wartość przekroczy 20 tys. złotych – podaje portal nczas.com.

Pytanie, jak długo Polska i inne kraje Zachodu pozostaną „zacofane” względem Jerozolimy? Niestety, „postęp” w tej kwestii może postąpić szybciej, niż ktokolwiek by tego oczekiwał. Zalegalizowana grabież pieniędzy i wprowadzenie totalnej kontroli w imię „walki z przestępczością” to łakomy kąsek dla demokratycznych oligarchii.

nczas.com / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne/fot. Maayan Nemanov/unsplash.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

3 komentarze do “Aj waj. Nowe przepisy. Jeśli posiadasz zbyt dużo szekli, zostaną skonfiskowane przez rząd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net