Bąkiewicz i Michalkiewicz prezentują nowy projekt ustawy w sprawie roszczeń do mienia bezspadkowego (WIDEO)

Prezes Rot Niepodległości Robert Bąkiewicz i publicysta „Najwyższego Czasu!” Stanisław Michalkiewicz podczas wspólnej konferencji prasowej zaprezentowali nowy projekt ustawy, który ma uchronić Polskę przed podnoszeniem roszczeń za tzw. mienie bezdziedziczne. – Maski opadły i trudno powiedzieć, że nie wiadomo o co chodzi – powiedział Bąkiewicz.

– Wielu z Was pamięta, że Roty Marszu Niepodległości, setki jeżeli nie tysiące osób zaangażowały się w oddolną, społeczną akcję Stop447, której wynikiem było zebranie ponad 200 tyś. podpisów pod projektem ustawy, która w założeniu miało uniemożliwić przekazanie majątku państwowego o szacowanej wartości sięgającej 300 mld USD na rzecz organizacji przemysłu Holokaustu – powiedział Robert Bąkiewicz.

– Dziś staję przed Państwem w zupełnie innej rzeczywistości. Maski opadły i trudno powiedzieć, że nie wiadomo o co chodzi. Chodzi o pieniądze, a właściwie nie o pieniądze, a o majątek. Nowelizacja Kodeksu Postępowania Administracyjnego dla przedstawicieli obcych ambasad, praca nad wspomnianą nowelą stała się pretekstem do przypomnienia konieczności uchwalenia „kompleksowego ustawodawstwa”. Kompleksowego czyli obejmującego rekompensaty z mienia bezdziedzicznego. W stanowisku dyplomacji izraelskiej wskazano nam wprost – chodzi o zwrot mienia żydowskiego lub o rekompensatę za utracone mienie dla ocalałych z Holocaustu ich potomków oraz co najważniejsze społeczności żydowskiej – dodał prezes Rot Niepodległości.

Stwierdził również, że formy wypowiedzi przedstawicieli państwa położonego w Palestynie „trudno uznać” za „dyplomatyczny”. – To jest otwarte, asertywne, twarde wręcz bezczelne żądanie.To język interesów, nie dyplomacji – stwierdził Bąkiewicz.

– Panie Premierze, przedsiębiorstwa przemysłu Holocaustu nie oczekują od Polski „odszkodowań” za drugą wojnę światową. Organizacje żydowskie oczekują nadania im, przekazania mienia lub rekompensat za nie. Wielokrotnie wskazywany jest rodzaj głównego roszczenia, chodzi im o mienie bezdziedziczne.Właściwą odpowiedzią na tak formułowane żądania byłaby prosta mowa. Tak, tak. Nie nie – podkreślił.

Autorem projektu ustawy jest Stanisław Michalkiewicz. – Ja się zajmowałem sprawą roszczeń żydowskich od 30 lat, więc zdobyłem pewne doświadczenie – zaznaczył publicysta. Podkreślił, że projekt nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego dał jedynie pretekst, by propagandowo uderzyć w Polskę. Jak ocenia, nowelizacja ta nie dotyczy w ogóle kwestii mienia bezdziedzicznego i roszczeń wysuwanych na ich podstawie.

Treść projektu ustawy jest bardzo krótka. Przedstawiamy ją w całości poniżej.

Ustawa o ochronie własności Rzeczypospolitej Polskiej i własności obywateli polskich przed grabieżą

Art. 1.1. Zobowiązuje się Radę Ministrów do oświadczenia, że Rzeczpospolita Polska nie zadośćuczyni żadnym roszczeniom, kierowanym pod adresem Polski przez środowiska żydowskie, a odnoszącym się do tak zwanej własności bezdziedzicznej.

2. Oświadczenie, o którym mowa w ust. 1 powinno zostać ogłoszone niezwłocznie po wejściu w życie niniejszej ustawy.

Art. 2. Kto wbrew postanowieniu niniejszej ustawy podejmie próbę zadośćuczynienia w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej roszczeniom, o których mowa w Art. 1, albo podejmie próbę obejścia wynikającego z niej zakazu, podlega karze, jak za kradzież zuchwałą.

Art. 3. Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

medianarodowe.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.