Będzie reforma wielkiej reformy. Nowy ład Morawieckiego do poprawki

Nowy ład Morawieckiego okazał się być rewolucją podatkową, na której mnóstwo osób traci pieniądze na rzecz państwa. Zyskali przede wszystkim doradcy i księgowi, którzy z pewnością już teraz mają całe mrowie nowych klientów. Jak się okazuje, wkrótce czeka nas kolejna rewolucja, czyli reforma wielkiej reformy, jaką miał być nowy ład.

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt ustawy nowelizującej nowy ład Morawieckiego. Projekt o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wprowadza reformy w pisowskiej reformie.

– Po aferze z niższymi pensjami nauczycieli i policjantów oraz niższymi emeryturami, rząd zdecydował, że zaliczki na podatek dochodowy będzie można pobierać „na starych zasadach”. Tym, którym pobrano wyższą niż w 2021 roku zaliczkę na PIT, płatnik ma wypłacić wyrównanie – czytamy na radiozet.pl.

W uzasadnieniu projektu napisano, że ustawa ta ma być odzwierciedleniem postanowień rozporządzenia ministra finansów z dnia 7 stycznia w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych. Krajowa Izba Doradców Podatkowych zwróciła wcześniej uwagę, że tego typu zmiany podatkowe powinni być oparte o ustawę, nie o rozporządzenie.

– Rozporządzenie to stanowiło reakcję Ministra Finansów na zgłaszane przez niektórych podatników w pierwszych miesiącach 2022 r. rozbieżności pomiędzy oczekiwaną oszczędnością podatkową w ujęciu rocznym oraz miesięcznym. Przedłużenie terminów poboru zaliczki w drodze rozporządzenia umożliwiło zastosowanie przedłużonych terminów już do wypłat dokonywanych w styczniu. Wynika to z funkcjonującego na gruncie ustawy PIT rozwiązania, zgodnie z którym przekazanie zaliczki pobranej w jednym miesiącu następuje do 20 dnia miesiąca następnego. Wdrożenie tego rozwiązania w drodze ustawy w tak krótkim terminie nie było możliwe – napisano w uzasadnieniu projektu.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net