Benzyna za 4,08 zł. Konfederacja przedstawiła projekt „tanie paliwo”. „To powinien być priorytet rządu”

Konfederacja przedstawiła dziś projekt „tanie paliwo”. Jak twierdzą posłowie, dzięki jego wdrożeniu cena benzyny PB95 na stacjach paliw zmalałaby do ledwie ponad czterech złotych za litr, zaś olej napędowy staniałby do 4,50 zł. Projekt zakłada obniżkę niegodziwie wielkich, obecnych podatków.

Posłowie Konfederacji zaznaczyli, że będą szukali poparcia dla projektu wśród innych ugrupowań. Poseł Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego zwrócił uwagę, że ceny paliwa pobiły już rekordy z ubiegłego miesiąca. Tymczasem „rząd nie zamierza z tym cokolwiek zrobić”.

– Konfederacja przedstawia projekt, który ma realizować to, o czym mówił Jarosław Kaczyński, czyli doprowadzić do zatrzymania wzrostu cen paliw – powiedział Bosak i dodał, że PiS „okazało się partią hipokrytów”, ponieważ członkowie tej oligarchii nie zrobili tego, co zapowiadali „będąc w opozycji”.

– Po pierwsze to obniżka VAT-u na paliwo do 15 proc. (z 23 proc.), po drugie, to obniżka stawek akcyzy, aby akcyza w przypadku benzyny PB95 wynosiła nie więcej niż 10 proc. ceny paliwa na stacji (teraz 25,4 proc.), obniżka opłaty paliwowej, którą PiS podwyższało już dwa razy w ciągu swoich rządów, tak, aby stanowiła ona jedynie 1,7 proc. ceny paliwa (teraz 2,9 proc.), a także likwidacja opłaty emisyjnej (teraz 1,3 proc. ceny paliwa), której nie było przez wiele lat, a została wprowadzona przez rząd PIS (w 2019 r.) – mówił autor projektu, mec. Witold Stoch.

Jak podkreślił, po wdrożeniu projektu ceny na stacjach spadłyby do około 4,08 zł za litr benzyny PB95. Z kolei cena oleju napędowego spadłaby do około 4,50 zł/litr. Prawnik dodał, że „tanie paliwo” pomogłoby również wstrzymać „galopującą inflację”.

Poseł partii KORWiN Artur Dziambor ocenił z kolei, że sprawa obniżenie ceny paliwa „powinna być w tym momencie absolutnym priorytetem dla rządu”. – Ta gigantyczna obniżka podatków na cenach paliwa sprawiłaby, że transport byłby tańszy, a jeżeli transport byłby tańszy, to i towary w sklepach byłyby tańsze – stwierdził poseł Dziambor.

polsatnews.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net