Benzyna za 8zł – to niestety możliwe i to już za niecały miesiąc

Obecnie ceny za paliwo oscylują w okolicach 7 zł za litr. Niestety, analitycy nie mają dobrych wieści. Być może na przełomie marca i kwietnia benzyna za 8 zł będzie codziennym widokiem na stacjach.

Wczoraj rano cena za baryłkę ropy przekroczyła cenę 130 USD. Z powodu informacji o konkretnych żądaniach Kremla wobec Kijowa, ceny spadły o około 10 USD. Inwestorzy odczytali bowiem żądania Moskwy jako możliwą deeskalację.

Niestety, analitycy uważają, że lepiej nie będzie. Analityk portalu e-petrol.pl Jakub Bogucki uważa, że „wkrótce za benzynę zapłacimy ponad 7 zł/l, a na przełomie marca i kwietnia może to być nawet 8 zł/l”. – Realną perspektywą jest, że jeszcze w marcu cena ropy naftowej sięgnie 150 dolarów za baryłkę – ocenił Bogucki.

– O ile ceny oleju napędowego już przekraczają 7 zł, o tyle ceny benzyn jeszcze trzymały się poniżej tej granicy. Na przełomie marca i kwietnia może ona kosztować nawet 8 zł – podkreślił.

Jakub Bogucki zaznaczył także, że drożyźnie będą sprzyjać sankcje wobec Rosji, np. rezygnacja z zakupów ropy od tego kraju ze strony USA czy państw UE. Rosyjska ropa to około 8 proc. światowych dostaw do Europy i USA.

– Już dzisiaj niektóre instytucje finansowe (np. JP Morgan Chase) szacują, że cena ropy naftowej w 2022 r. może sięgnąć nawet 180-200 dolarów za baryłkę – mówi Jakub Bogucki z e-petrol.pl.

Sprawę może załagodzić – ale nie od razu – porozumienie USA i Iranu. W efekcie bowiem ruszy eksport ropy z tego kraju. Jednak na skutki ewentualnego porozumienia trzeba będzie czekać nawet kilka miesięcy.

money.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net