„Bezkarność plus” uchwalona. Kukiz nie przyszedł na głosowanie, a jego posłowie projekt poparli

Sejm przyjął ustawę zwaną „bezkarność plus”, której celem ma być zdjęcie odpowiedzialności prawnej z urzędników za decyzje w okresie Wielkiej Histerii. Portal „Najwyższego Czasu!” zwraca uwagę na postawę posłów Kukiz’15. – Ich lider Paweł Kukiz opowiada na prawo i lewo, że umowa na wspólne głosowanie z PiS-em jest zawieszona, a w praktyce wygląda to tak, że sam na głosowanie nie przyszedł, a jego dwóch pozostałych posłów ustawę poparło – czytamy.

Formalna nazwa ustawy to „zaniechanie ścigania za niektóre czyny związane z organizacją wyborów na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r.”. Oligarchia rządząca próbuje w ten sposób zapewnić bezkarność wójtom, burmistrzom i prezydentom miast, którzy wraz z centralnymi władzami próbowali zorganizować wybory kopertowe, które się nie odbyły.

Bezkarnością mieliby zostać objęci urzędnicy, którzy bezprawnie przekazali spis wyborców spółce Poczta Polska S.A.

– Wobec samorządowców, którzy przekazywali spisy wyborców Poczcie Polskiej, składane były zawiadomienia do prokuratur, w których wskazywano na możliwe przekroczenie uprawnień przez organy wykonawcze gmin. W marcu 2022 roku zapadł pierwszy wyrok w jednej z rozpoczętych w ten sposób spraw – Sąd Rejonowy w Wągrowcu uznał, że wójt gminy Wapno przekroczył uprawnienia i działał bez podstawy prawnej, przekazując dane wyborców – przypomina nczas.com.

Podobne wyroki padałyby w późniejszym czasie. Wprowadzenie wątpliwej ustawy ma zapewnić bezkarność kolejnym samorządowcom kolaborujących z władzą centralną i wiernym oligarchii rządzącej, mimo obowiązującego innego prawa.

Za wprowadzeniem ustawy głosowało 223 posłów. Wszyscy obecni posłowie PiS (220) poparli ustawę, a ośmiu nie oddało głosu. „Za” zagłosowało też dwóch posłów Kukiz’15 (sam Paweł Kukiz nie głosował) oraz Agnieszka Ścigaj z „Polskich Spraw”, która wcześniej była w Kukiz’15.

Wszyscy pozostali głosowali przeciw lub nie oddali głosu, za wyjątkiem innego posła z Polskich Spraw, który wstrzymał się od głosu.

Z KO 123 posłów zagłosowało przeciw, a trzech nie głosowało. Z Konfederacji 10 było przeciw, a dwóch nie głosowało. Lewica – 43/1, KP 24, Polska 2050 – 7/1, Porozumienie 5, PPS 3, niezależni 3.

nczas.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “„Bezkarność plus” uchwalona. Kukiz nie przyszedł na głosowanie, a jego posłowie projekt poparli

  • 3 grudnia 2022 o 00:33
    Bezpośredni odnośnik

    Co z senatem? Psychopaci z Milicji Obywatelskiej nie pozwolą chyba, by obłąkańcom z Bezprawia i Niesprawiedliwości się upiekło? Co do posłów Kukiza, to chyba jakoś muszą sobie zapewnić reelekcję. Sam zaś Kukiz jest politycznym cw€l€m. Takim ludziom powinno się pluć w twarz na powitanie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net