Bezrobocie najniższe od 8 lat

W czerwcu bezrobocie w kraju spadło i wynosi teraz poniżej 9 proc. To najlepszy wynik od 2008 r. Cieszy zwłaszcza spadek w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie przez ostatnie lata bezrobocie było niezmiernie wysokie. Wskaźnik bezrobocia jest obecnie na niskim poziomie również w Europie, jeśli nie liczyć Grecji oraz Hiszpanii. 

Foto: YouTube (RadioWnet), "Absolwenci w Urzędzie Pracy"
Foto: YouTube (RadioWnet), „Absolwenci w Urzędzie Pracy”

– Bezrobocie w czerwcu spadło poniżej 9 proc. Tak dobrego wyniku nie było od 8 lat – poinformowała minister Elżbieta Rafalska. Stopa bezrobocia spadła we wszystkich województwach. Najbardziej w warmińsko-mazurskim, gdzie utrzymywała się przez długi czas na zbyt wysokim poziomie. Z kolei liczba wolnych miejsc pracy wzrosła aż o 80 proc. w samym tylko województwie opolskim, co może mieć związek z wyjazdami w celu podjęcia pracy zagranicą. Zgodnie z danymi ministerstwa pracy, rodziny i polityki społecznej, najłatwiej obecnie o zatrudnienie w branży rolniczej, usługach i w budownictwie.

Jako główny problem związany z podejmowaniem pracy przez Polaków ministerstwo wskazuje przede wszystkim bardzo słabe warunki zatrudnienia. – To, co wielokrotnie podkreślaliśmy: jeśli ktoś płaci w firmach ochroniarskich czy sprzątających 4 zł na godzinę, to naprawdę za taką stawkę może iść do pracy tylko emeryt, lub rencista, który ma jakieś uprawnienia. Reszta nie przyjdzie, bo jest praca za wyższe stawki – ocenia wiceminister Stanisław Szwed.

MGOT/polsatnews.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net