21 czerwca 2024
Gospodarka i prawo

Biedronka będzie miała otwarte sklepy w niedzielę. Formalnie będą placówkami medycznymi albo czytelniami

Według nieoficjalnych informacji portalu wirtualnemedia.pl, w najbliższą niedzielę sklepy sieci Biedronka będą działały mimo prawa zakazującego handlu. Według doniesień portalu, których sieć póki co nie skomentowała, mają one funkcjonować jako placówki medyczne lub czytelnie.

Według „Wirtualnych Mediów”, sieć analizowała w ostatnich tygodniach możliwość otwarcia sklepów w niedzielę pod pretekstem ogłoszenia się placówką medyczną. Sprawdzano, czy taka placówka musi być przychodnią lub szpitalem. Podobne analizy miały przeprowadzać również inne sieci.

Przewodniczący związku zawodowego „Solidarność” w sieci Biedronka Piotr Adamczak powiedział w Radiu Poznań, że według posiadanych przez nich informacji „jest to już przesądzone”.

– Pracownicy i kierownicy sklepów do nas dzwonią i przekazują nam informacje, które oni otrzymują za pomocą SMS-ów lub mailowej poczty służbowej. Pojawiały się też firmy zewnętrzne, które instalowały jakieś łącza w sklepach dla tych „placówek medycznych”. To jest już pewne, bo takie wytyczne kierownicy sklepów dostali, że mają planować ludzi do pracy na pierwszą niedzielę sierpnia – kontynuował.

Biuro prasowe sieci Biedronka nie skomentowało tych doniesień. Nieoficjalnie mówi się, że komunikat w tej sprawie pojawi się dziś.

– W lipcu ubiegłego roku Biedronka jako pierwsza duża sieć handlowa zdecydowała się otworzyć swoje sklepy w niedziele niehandlowe jako placówki pocztowe. Po tej decyzji na analogiczny zdecydowały się konkurencyjne dyskonty oraz hipermarkety – przypomina „Super Express”.

Czy czeka nas więc kolejna nowelizacja nowelizacji?

se.pl / wirtualnemedia.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net