Bitcoin oficjalnie uznany za legalny środek płatniczy. To pierwsze państwo na świecie, które podjęło taki krok. W kolejce ustawiają się już dwa kolejne

Salwador uznał kryptowalutę Bitcoin za legalny środek płatniczy. Zyski osiągnięte z jego pomocą nie będą więc podlegały w tym kraju podatkowi dochodowemu. Za taki rozwiązaniem zagłosowała zdecydowana większość salwadorskich parlamentarzystów.

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele podczas konferencji Bitcoin 2021 w Miami zapowiedział taki krok. W niedzielnym tweecie zaś zachęcił do osiedlania się w Salwadorze. Poza pogodą, wśród zalet swojego kraju wymienił brak podatku od nieruchomości, zezwolenie na stały pobyt dla przedsiębiorców kryptowalutowych i brak podatku za zyski z tej działalności pochodzące, ponieważ bitcoin ma się stać wkrótce oficjalnie legalnym środkiem płatniczym.

Inne państwa Ameryki łacińskiej wypowiadają się w podobnym tonie. – Jak mówiłem dawno temu, nasz kraj musi iść naprzód ramię w ramię z nowym pokoleniem. Nadszedł ten moment, nasz moment. W tym tygodniu zaczynamy od ważnego projektu, który ma na celu wprowadzenie innowacji w Paragwaju na oczach całego świata – napisał na Twitterze wiceprezydent Paragwaju Carlitos Rejala.

– To jest ważne. A Panama nie może pozostać w tyle. Jeśli chcemy być prawdziwym centrum technologii i przedsiębiorczości, musimy wspierać kryptowaluty. Będziemy przygotowywać propozycję, którą przedstawimy Zgromadzeniu. Jeśli są Państwo zainteresowani jego budową, proszę o kontakt – obwieścił na Twitterze kongresmen Panamy Gabriel Silva.

Pch24.pl zwraca uwagę, że tego typu działania z jednej strony są spowodowane próbą walki z powszechną w regionie inflacją. Mogą jednak również znacząco odbić się na obecnym mocarstwie światowym, Stanach Zjednoczonych i spotkać z ich mocną reakcją. Dolar amerykański bowiem jest główną walutą rozliczeniową dla ropy naftowej oraz główną walutą rezerwową banków centralnych. Stanowi on „ważny filar gospodarczej i politycznej siły Stanów Zjednoczonych”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.