Deutsche Bank w chaosie

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Nękany problemami Deutsche Bank „przez błąd techniczny” opróżnił konta wielu klientów. 

Konsumenci posiadający konto w największym niemieckim banku, zamiast spodziewanych z wypłat pieniędzy, na swoich rachunkach nie mieli nic lub nawet debet. W przypadku bardzo wielu z nich podwójnie lub potrójnie księgowano przelewy wychodzące, w tym opłacane na początku miesiąca rachunki za czynsz, prąd, ubezpieczenia itd.

Deutsche Bank swój błąd skomentował, mówiąc o „gorączkowej” pracy nad likwidacją awarii. W oficjalnym stanowisku znajdujemy wzmiankę o tym, że wystąpił tylko „problem w wyświetlaniu stron”. Problemy techniczne polegają na tym, że strony albo nie są w ogóle wyświetlane albo błędnie pokazują wpłaty i wypłaty z kont. W oświadczeniu czytamy, że „żadna z widocznych na ekranie transakcji nie została dokonana”. Deutsche Bank twierdzi także, iż klient nie musi niczego robić, a przywrócenie stanów kont dokona się automatycznie.

Klienci jednak nadal pozostają bez dostępu do swoich pieniędzy. Bank nie jest w stanie stwierdzić, kiedy naprawi błąd oraz ile osób zostało poszkodowanych. Media mówią o 8 mln prywatnych klientów, jednak w sieci można znaleźć informację nawet o 13 mln.

Maj/kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net