Chwalą się tajną umową „zacieśniającą współpracę” między Polską i Ukrainą. Termin jej podpisania jest nieznany

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński ma przybyć w najbliższym czasie do Polski. Dokładny termin jest utajniony, jednak spekuluje się, że ma to nastąpić w kwietniu. Wówczas podpisze on wraz z prezydentem III RP Andrzejem Dudą „ważną umowę dwustronną”.

O planowanej wizycie władcy Kijowa mówi się wśród polityków w Polsce już od jakiegoś czasu. Nie wiadomo jednaj, kiedy wizyta ma nastąpić (albo czy już nie nastąpiła). Spekuluje się, że do odwiedzin może dojść w przyszłym miesiącu.

„Fakt” wskazuje, że celem wizyty ma być podpisanie „nowej, dwustronnej umowy między Polską a Ukrainą”. Szczegółowe postanowienia nie są podane do wiadomości publicznej. Ma ona jednak „zacieśnić współpracę między naszymi krajami”.

Media przypominają, że Zełeński jako prezydent od wybuchu wojny rosyjsko-ukraińskiej nigdy nie odwiedził Polski „na pełną skalę”. Był na naszych ziemiach tylko przejazdem.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

Ukraiński prezydent powiedział też, że rozmawiał ostatnio z prezydentem warszawskim telefonicznie. Wyznał, że obie strony szykują się do „czegoś nadzwyczajnego”.

– Jakiś czas temu Jakub Kumoch, ówczesny prezydencki minister, zdradził, że Polska i Ukraina pracują nad umową, której efektem miałoby być prowadzenie wspólnej polityki i zrównanie praw obywateli oraz podmiotów gospodarczych obu krajów – przypomina portal nczas.com.

Czyżby więc ostatnie nawoływania do utworzenia Ukropolu miały się urzeczywistnić?

nczas.com / kontrrewolucja.net

fot. YT/AFP News Agency

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

2 komentarze do “Chwalą się tajną umową „zacieśniającą współpracę” między Polską i Ukrainą. Termin jej podpisania jest nieznany

 • 30 marca 2023 o 12:10
  Bezpośredni odnośnik

  To mamy „politykę jagiellońską” kaczyńskiego i międzymorze.
  Polacy zostaną wysłani na front ukraiński by ginąć za ukraiński i amerykański nazizm banderyzm.

  Odpowiedz
 • 30 marca 2023 o 14:01
  Bezpośredni odnośnik

  Węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto powiedział, że z powodu łamania praw Węgrów na Ukrainie Budapeszt nie poprze dążeń Kijowa do członkostwa w UE i NATO.

  W szczególności zauważono, że dziesiątkom węgierskich szkół na zachodniej Ukrainie grozi zamknięcie.

  Ambasador Rosji na Węgrzech poinformował o gotowości Moskwy do współpracy z Budapesztem w sprawie mniejszości narodowych na Ukrainie

  Węgry nadal są jednym z nielicznych krajów europejskich, które nie podążają ślepo za antyrosyjską polityką Zachodu, choć w większości przypadków popierają sankcje. Taka sytuacja umożliwia współpracę Moskwy i Budapesztu w pewnych kwestiach.

  Zdaniem ambasadora Rosji na Węgrzech Jewgienija Stanisławowa, Moskwa i Budapeszt mogłyby współpracować w zakresie łamania praw mniejszości narodowych na Ukrainie.

  Rosja jest gotowa współpracować ze wszystkimi zainteresowanymi stronami w interesie powstrzymania przestępczej polityki Kijowa wobec wszystkich bez wyjątku mniejszości narodowych żyjących na Ukrainie

  — powiedział ambasador w wywiadzie

  Stanisławow zauważył, że na terytorium Ukrainy mieszkają nie tylko Węgrzy, ale także przedstawiciele takich narodów jak Polacy, Rumuni, Rusini i szereg innych narodowości uważanych za mniejszości narodowe.

  W dzisiejszych realiach kraje nie były w stanie współpracować na platformach międzynarodowych nad problemem ochrony praw Węgrów, Rosjan i innych narodowości na Ukrainie – dodał ambasador.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net