Dr Mentzen o rekordowej inflacji. „8 proc. oznacza, że miesiąc w roku pracujemy za darmo”

– Inflacja w okolicy 8 proc. oznacza, że jeden miesiąc w roku pracujemy za darmo. Zbliżamy się w ten sposób małymi krokami do ideału, czyli państwa komunistycznego, gdzie cały rok pracuje się za darmo – napisał na Facebooku dr Sławomir Mentzen, prezes Kongresu Polskiego Biznesu i doradca podatkowy.

Wczoraj ogłoszono, że inflacja rok do roku za listopad osiągnęła poziom 7,7 proc., co po raz kolejny przebiło oczekiwania ekonomistów. Tak wysoki wzrost cen jest też najwyższym w XXI wieku. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

W sposób ironiczny, ale i poważny, do „osiągnięć” rządu odniósł się ekonomista, dr Sławomir Mentzen. – Okazało się, że drukowanie pieniędzy, wprowadzanie kolejnych podatków i regulacji, zwiększanie zasiłków, zniechęcanie do pracy i inwestowania prowadzi do wzrostu cen. No kto mógł się tego spodziewać? Przecież najlepsze modele prognostyczne prezesa NBP Adama Glapińskiego przewidywały znaczący spadek inflacji, a nawet groziły nam deflacją – przypomniał Mentzen.

Następnie zwrócił uwagę, że „inflacja w okolicy 8 proc. oznacza, że jeden miesiąc w roku pracujemy za darmo”. – Zbliżamy się w ten sposób małymi krokami do ideału, czyli państwa komunistycznego, gdzie cały rok pracuje się za darmo – podkreślił.

– Na szczęście nie ma się co obawiać. Rząd ma już świetny plan. Należy tylko dodrukować trochę pieniędzy, wydać je na zasiłki mające zrekompensować wzrost inflacji. Kolejny krok to oczywiście ceny maksymalne, które wprawdzie spowodują niedobory, ale które pokonamy kartkami, a nie, przepraszam, oczywiście bonami, za które będziemy kupowali żywność. Wtedy pozostanie tylko wyłapywanie spekulantów, którzy będą sprzedawać spod lady po cenach czarnorynkowych oraz specjalne sklepy, gdzie za żółtymi firankami członkowie partii będą mogli kupić jakieś towary luksusowe – czytamy we wpisie.

– Wszystko zgodnie z najlepszymi metodami wenezuelskiej szkoły ekonomii. To musi się udać – podsumował dr Sławomir Mentzen.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net