23 czerwca 2024
Gospodarka i prawo

Drożyzna się nie kończy. Wkrótce podniesienie podatków lokalnych. Nawet o prawie 12 proc.

– W przyszłym roku za domy, mieszkania, działki, nieruchomości, a także za handel na targowiskach zapłacimy o 11,8 proc. więcej. Takiego skoku nie było od 25 lat – poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”.

DGP przypomina, że maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych są uzależnione od inflacji. Dla stawek na przyszły rok najważniejszy był wzrost cen w pierwszym półroczu.

– Dlatego podatek od nieruchomości oraz podatek od środków transportowych będą wyższe o prawie 12 proc. A może to być jeszcze więcej, jeśli samorząd do tej pory nie pobierał najwyższych dopuszczalnych kwot, lecz teraz będzie chciał to zmienić – podaje DGP.

Dziennik podaje za przykład 50-metrowe mieszkanie i 20-metrowe miejsce postojowe. Podatek za nie wzrośnie o ponad 26 zł. Za 140-metrowy dom na działce o powierzchni 1 tys. m2 zapłacimy ponad 85 zł więcej. Z kolei przedsiębiorcy za 100-metrowe biuro zapłacą 304 zł więcej.

– Ministerstwo Finansów ustala górne granice stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych. Maksymalne stawki są waloryzowane zgodnie ze wskaźnikiem cen towarów i usług konsumpcyjnych porównując pierwsze półrocza aktualnego i poprzedniego roku – podaje money.pl.

money.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net