Dzięki rządowi Polaków nie stać na wakacje. Ponad 20 proc. mniejsze zainteresowanie

Według danych serwisu turystycznego nocowanie.pl, zainteresowanie wakacyjnymi wyjazdami wśród Polaków jest aż o 21 proc. mniejsze niż rok temu. Poza mniejszymi możliwościami finansowymi Polaków chcących wyjechać na wakacje, dochodzi jeszcze kolejny czynnik. Jest nim tańsza zagraniczna konkurencja, gdzie ceny energii nie podskoczyły tak drastycznie.

– W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego o 21 proc. spadła liczba osób szukających noclegów na wakacje – podał serwis nocowanie.pl.

Portal wskazuje, że najczęściej turyści wybierają się obecnie nad morze. 73 proc. zapytań dotyczy województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Drastycznie mniejsze zainteresowanie dotyczy miast – najpopularniejsza jest Łeba, w której zakwaterowania szuka jedynie 4 proc. turystów.

Co czwarty turysta szuka noclegu dla dwojga dorosłych i dwojga dzieci. 16 proc. zaś z jednym dzieckiem, co jest taką samą liczbą, jak tylko dwoje dorosłych.

– Widać wyraźne odwrócenie trendu – wyjazdami na majówkę i długi weekend czerwcowy zainteresowane były przede wszystkim pary dorosłych, zakwaterowania dla dorosłych z dziećmi szukało kilkanaście procent użytkowników. Być może rodzice, w obliczu inflacji, rosnących kosztów życia i wysokich cen, woleli oszczędzić pieniądze na jeden dłuższy, wspólny wyjazd dla całej rodziny. Część turystów w tym niepewnym momencie czeka też zapewne z decyzją o wyjeździe do ostatniej chwili. W dodatku polskie obiekty, zmagające się z wysokimi kosztami np. energii i presją płacową, muszą rywalizować z tanimi ofertami wyjazdów zagranicznych – powiedział Tomasz Zaniewski z serwisu nocowanie.pl.

Najwięcej zapytań dotyczy obecnie wyjazdów w lipcu. Jest ich o 13 proc. mniej, niż w ubiegłym roku. Na podstawie opłaconych już zaliczek, średni koszt wyjazdu wakacyjnego wyniesie 2104 zł. Średnia cena za dobę od osoby wynosi 111 zł.

interia.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net