21 czerwca 2024
Gospodarka i prawo

Dzięki rządowi Polaków nie stać na wakacje. Ponad 20 proc. mniejsze zainteresowanie

Według danych serwisu turystycznego nocowanie.pl, zainteresowanie wakacyjnymi wyjazdami wśród Polaków jest aż o 21 proc. mniejsze niż rok temu. Poza mniejszymi możliwościami finansowymi Polaków chcących wyjechać na wakacje, dochodzi jeszcze kolejny czynnik. Jest nim tańsza zagraniczna konkurencja, gdzie ceny energii nie podskoczyły tak drastycznie.

– W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego o 21 proc. spadła liczba osób szukających noclegów na wakacje – podał serwis nocowanie.pl.

Portal wskazuje, że najczęściej turyści wybierają się obecnie nad morze. 73 proc. zapytań dotyczy województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Drastycznie mniejsze zainteresowanie dotyczy miast – najpopularniejsza jest Łeba, w której zakwaterowania szuka jedynie 4 proc. turystów.

Co czwarty turysta szuka noclegu dla dwojga dorosłych i dwojga dzieci. 16 proc. zaś z jednym dzieckiem, co jest taką samą liczbą, jak tylko dwoje dorosłych.

– Widać wyraźne odwrócenie trendu – wyjazdami na majówkę i długi weekend czerwcowy zainteresowane były przede wszystkim pary dorosłych, zakwaterowania dla dorosłych z dziećmi szukało kilkanaście procent użytkowników. Być może rodzice, w obliczu inflacji, rosnących kosztów życia i wysokich cen, woleli oszczędzić pieniądze na jeden dłuższy, wspólny wyjazd dla całej rodziny. Część turystów w tym niepewnym momencie czeka też zapewne z decyzją o wyjeździe do ostatniej chwili. W dodatku polskie obiekty, zmagające się z wysokimi kosztami np. energii i presją płacową, muszą rywalizować z tanimi ofertami wyjazdów zagranicznych – powiedział Tomasz Zaniewski z serwisu nocowanie.pl.

Najwięcej zapytań dotyczy obecnie wyjazdów w lipcu. Jest ich o 13 proc. mniej, niż w ubiegłym roku. Na podstawie opłaconych już zaliczek, średni koszt wyjazdu wakacyjnego wyniesie 2104 zł. Średnia cena za dobę od osoby wynosi 111 zł.

interia.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net