5 grudnia 2023
Gospodarka i prawo

Dziś Dzień Wolności Podatkowej. Wypada ponad tydzień później, niż w ubiegłym roku

– Dzień Wolności Podatkowej przypada w Polsce w 2023 w środę 21 czerwca w 172 dzień roku. Od tego dnia umownie pracujemy na swoje potrzeby – poinformował na Twitterze Andrzej Sadowski, założyciel Centrum im. Adama Smitha. W ubiegłym roku dzień ten przypadał osiem dni wcześniej.

Założyciel Centrum im. Adama Smitha przekazał, że dzisiaj mamy Dzień Wolności Podatkowej. Oznacza to, że umownie od dziś dopiero pracujemy „na siebie”. Wcześniej do tego dnia pracowaliśmy na rząd, płacąc haracze w postaci podatków, składek czy „danin”.

Po raz kolejny termin Dnia Wolności Podatkowej wypada później, tym razem o osiem dni, niż w ubiegłym roku. Oznacza to, że ciężary narzucane Polakom przez warszawski rząd zostały zwiększone.

– W tym roku Dzień Wolności Podatkowej przypada w środę 21 czerwca w 172 dzień roku. Na opłacenie wszystkich danin, czyli podatków, niezależnie od tego jak się nazywają, w tym opłat i składek, a które są przymusowe, pracujemy 171 (sto siedemdziesiąt jeden) dni z 365, czyli o 8 dni dłużej, niż w roku 2022 – informuje Centrum im. Adama Smitha w informacji prasowej.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

– W zbliżonym terminie do obecnego DWP przypadał w czerwcu 1998 22 dnia tego miesiąca, w 2002 – 24; w 2004 – też 24; w 2005 – 23; w 2012 –podobnie 21; w 2013 – 22 oraz w 2021 – 22 – podkreślono.

Zaznaczono również, że „późniejsze obchody Dnia Wolności Podatkowej w 2023 roku wynikają wprost ze skokowego zwiększenia udziału wydatków publicznych”.

nczas.com / twitter.com

fot. ilustracyjne/fot. Fb/Mateusz Morawiecki

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net