Ekonomista ostrzega: Inflacja w przyszłym roku może być dwucyfrowa (WIDEO)

– Drogo? Czy będzie jeszcze drożej?! Inflacja rośnie praktycznie z miesiąca na miesiąc! W optymistycznej wersji inflacja na poziomie 7 proc. zostanie z nami przez dwa lata. W pesymistycznej – w przyszłym roku inflacja może być nawet dwucyfrowa – poinformowała telewizja TRWAM.

Ekonomista Marek Zuber w rozmowie z telewizją TRWAM zapowiada, że inflacja – wbrew zapowiedziom szefa NBP Adama Glapińskiego – może utrzymać swój poziom, a w przyszłym roku wzrosnąć jeszcze bardziej. Jest też wariant „optymistyczny” zakładający, że obecny poziom utrzyma się „przynajmniej przez dwa lata, może nawet dłużej”.

– To jest nadzwyczajna sytuacja, ponieważ przez 20 lat w zasadzie nie wiedzieliśmy, co to jest poważny wzrost cen. Ale to jest wersja optymistyczna. Jeśli parę rzeczy zadziała na niekorzyść, np. będziemy mieli dalsze problemy z cenami surowców albo – najważniejsze – przestraszymy się wzrostu cen, zaczniemy kupować na zapas, to nie wykluczam dwucyfrowej inflacji w przyszłym roku – podkreślił ekonomista Zuber.

Pełny program o przyczynach rosnącej inflacji w Polsce ma zostać wyemitowany jutro o godz. 17.10.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net