Elom Musk przejął Twittera. Pierwsza decyzja: Zwolnienie ważnych pracowników, którzy wprowadzili go w błąd.

Elon Musk sfinalizował zakup Twittera. Wydał 44 mld USD. Jego pierwszą decyzją było pozbycie się pracowników wysokiego szczebla, którzy wprowadzili go w błąd odnośnie fałszywych kont na platformie.

Musk zapowiedział, że chce pokonać spamujące boty na Twitterze, upublicznić algorytmy odpowiadające za wyświetlanie treści w serwisie i uniemożliwić platformie bycie „echem dla nienawiści i podziału”. Twierdzy przy tym, że zakupił Twittera nie dla zysku, lecz „by spróbować pomóc ludzkości, którą kocha”.

Agencja Reuters zaznacza, że jedną z pierwszych decyzji najbogatszego człowieka świata było zwolnienie wysokich rangą pracowników. Wcześniej wprowadzili Muska w błąd odnośnie liczby fałszywych kont spamujących treściami.

Zwolnieni zostali: Szef Twittera Parag Agrawal, dyrektor finansowy Ned Sedal oraz szefowa ds. prawnych Vijaya Gadde. Elon Musk zapowiedział, że będzie też zmniejszał ogólną liczbę zatrudnienia w Twitterze.

– Ptak uwolniony – napisał Musk na Twitterze.

Musk złożył ofertę zakupu Twittera za 44 mld USD w kwietniu. Miesiąc później wycofał się z oferty wskazując, że firma nie chce udzielić mu informacji o ilości fałszywych kont. W lipcu miliarder wycofał się z zakupu z powodu „fałszywych i wprowadzających w błąd” informacji o firmie. W efekcie akcje Twittera drastycznie spadły, zaś serwis pozwał Muska do sądu.

Na początku miesiąca Musk ponowił ofertę zakupu za pierwotną kwotę.

polsatnews.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net