3 marca 2024
Gospodarka i prawo

Elom Musk przejął Twittera. Pierwsza decyzja: Zwolnienie ważnych pracowników, którzy wprowadzili go w błąd.

Elon Musk sfinalizował zakup Twittera. Wydał 44 mld USD. Jego pierwszą decyzją było pozbycie się pracowników wysokiego szczebla, którzy wprowadzili go w błąd odnośnie fałszywych kont na platformie.

Musk zapowiedział, że chce pokonać spamujące boty na Twitterze, upublicznić algorytmy odpowiadające za wyświetlanie treści w serwisie i uniemożliwić platformie bycie „echem dla nienawiści i podziału”. Twierdzy przy tym, że zakupił Twittera nie dla zysku, lecz „by spróbować pomóc ludzkości, którą kocha”.

Agencja Reuters zaznacza, że jedną z pierwszych decyzji najbogatszego człowieka świata było zwolnienie wysokich rangą pracowników. Wcześniej wprowadzili Muska w błąd odnośnie liczby fałszywych kont spamujących treściami.

Zwolnieni zostali: Szef Twittera Parag Agrawal, dyrektor finansowy Ned Sedal oraz szefowa ds. prawnych Vijaya Gadde. Elon Musk zapowiedział, że będzie też zmniejszał ogólną liczbę zatrudnienia w Twitterze.

– Ptak uwolniony – napisał Musk na Twitterze.

Musk złożył ofertę zakupu Twittera za 44 mld USD w kwietniu. Miesiąc później wycofał się z oferty wskazując, że firma nie chce udzielić mu informacji o ilości fałszywych kont. W lipcu miliarder wycofał się z zakupu z powodu „fałszywych i wprowadzających w błąd” informacji o firmie. W efekcie akcje Twittera drastycznie spadły, zaś serwis pozwał Muska do sądu.

Na początku miesiąca Musk ponowił ofertę zakupu za pierwotną kwotę.

polsatnews.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net