Gigant upada? Poważne problemy Meta i Fb. Tak źle nie było z nimi jeszcze nigdy

Wyniki kwartalne Meta – tak obecnie nazywa się właściciel serwisu Facebook – są najgorsze w historii. Choć wzrosły przychody firmy, spadły zyski. Po raz pierwszy w historii Facebooka spadła też liczba jego użytkowników. Kurs akcji spółki spadł o 22 proc..

Meta opublikowała wyniki za czwarty kwartał 2021 roku. W efekcie w środę wycena jej akcji spadła o 22 proc., do 251,40 USD za akcję w handlu pozasesyjnym. Computerworld.pl podkreśla, że Mark Zuckerberg „stracił 24 mld USD w kilka godzin”.

Reuters podaje, że „powodem jest rozczarowanie inwestorów okazały się zyskami w ostatnich miesiącach oraz prognoza na I kw. 2022”. Przychody w IV kw. sięgnęły 33,67 mld USD. W ubiegłym roku było to 28,07 mld USD, czyli wzrost o 20 proc. Zysk był jednak niższy – wyniósł 10,28 mld USD wobec 11,22 mld USD w 2020 roku. To spadek o 8 proc..

– Po raz pierwszy w historii spadła globalna dzienna liczba aktywnych użytkowników Facebooka (DAU) do 1,929 mld z 1,930 mld (w porównaniu z poprzednim kwartałem). Tymczasem analitycy z Wall Street oczekiwali wyniku w wysokości 1,95 mld. Niższa okazała się też średnia miesięczna liczba użytkowników na poziomie 2,91 mld. Szacunki analityków zakładały oscylowały wokół 2,95 mld – podaje computerworld.pl.

W prognozach korporacji pojawiło się także „zwiększona konkurencja o użytkowników ze strony rywali”, m.in. TikTok oraz zakłócenia w łańcuchu dostaw. Ten aspekt jest akurat zabawny, gdyż przerwy wynikły w wyniku rządowych lockdownów wprowadzonych w Wielkiej Histerii, których rzekomych sensowności i zasadności bronił na swojej platformie Facebook.

Wyniki uznane za „rozczarowujące” opublikowały też Twitter, Pinterest i Spotify. Jednak Meta dotychczas uchodziła za światowego lidera mediów społecznościowych. Jak widać, wszystkie imperia – także korporacyjne – upadają. Niektóre nawet szybciej, niż byśmy przypuszczali.

computerworld.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Gigant upada? Poważne problemy Meta i Fb. Tak źle nie było z nimi jeszcze nigdy

  • 7 lutego 2022 o 19:25
    Permalink

    To ciekawe… Józef Białek mówi, że korporacje mają elektronikę, serwery i co tylko, co im podaje na tacy jakie będą trendy długofalowe. A tu „rozczarowanie inwestorów”, „Tymczasem analitycy z Wall Street oczekiwali wyniku w wysokości 1,95 mld”. Więc ich rozczarowanie jest naszym optymizmem

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net