21 maja 2024
Gospodarka i prawo

Globalnej finansjerze nie podoba się Musk i kryptowaluty. Pozew przeciwko Muskowi za kryptowalutę Dogecoin, która rzekomo jest piramidą finansową

Przedstawiany jako zwyczajny inwestor, posiłkujący się jednak komentarzami m.in. Billa Gatesa czy Warrena Buffeta Keith Johnson pozwał Elona Muska za rzekomą piramidę finansową, jaką miała być kryptowaluta o nazwie Dogecoin. Choć chętnie mówił o pozwie, to nie przedstawił żadnych dowodów świadczących o sensowności jego pozwu. Domaga się natomiast 258 miliardów (sic!) dolarów odszkodowania.

Niejaki Keith Johnson złożył pozew przeciwko Elonowi Muskowi oraz jego firmom – Tesla i SpaceX – w sądzie federalnym na Manhattanie. Zarzuca im reklamowanie kryptowaluty Dogecoin i sztuczne zawyżanie jej ceny, w zależności od interesów oskarżonych.

– Oskarżeni byli świadomi tego, iż od 2019 roku Dogecoin nie miał żadnej wartości. Pomimo tego Elon Musk promował Dogecoina, by czerpać zysku z obracania nim. Musk użył swoich zasięgów oraz autorytetu jednego z najbogatszych ludzi na świecie do manipulacji i kierowania piramidą finansową o nazwie Dogecoin dla własnego zysku, poklasku i rozrywki – przekonuje powód w skardze.

Co ciekawe, choć Johnson przedstawiany jest jako „inwestor”, to posiłkuje się opiniami kontrowersyjnych miliarderów, którzy jednocześnie są konkurencją a nawet ideologicznymi wrogami pozwanego. Wśród nich są m.in. Warren Buffet i Bill Gates.

Firmy Tesla i SpaceX oraz prawnik Elona Muska początkowo nie komentowali sprawy. Z kolei prawnik powoda, choć chętnie mówił o procesie, o tyle nie odpowiedział na pytanie, jakie konkretnie dowody ma mieć jego klient, że Dogecoin jest bezwartościowy, zaś oskarżeni rzekomo prowadzili piramidę finansową.

Johnson oczekuje 258 miliardów dolarów odszkodowania. To trzykrotność spadku wartości kryptowaluty Dogecoin od maja ubiegłego roku.

Żąda również sądowego zakazu dla Muska i jego firm dotyczącego promowania kryptowalut oraz uznania handlu tą konkretnie kryptowalutą za hazard wedle prawa stanowego i federalnego.

instalki.pl / kontrrewolucja.net / timesnownews.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net