Głosowanie przeciwko Węgrom nieważne? Delegacja wskazuje na złamanie prawa

Twitter PawełFi

Wczoraj w Parlamencie Europejskim przegłosowano uruchomienie art. 7 wobec Węgier, co jest pierwszym krokiem w procedurze nałożenia sankcji. Delegacja węgierska wskazuje jednak, że głosowanie nie było ważne i ma ku temu mocne przesłanki.

Rezolucję wzywającą do uruchomienia art. 7 wobec Węgier poparło 448 europosłów, 197 było przeciw zaś 48 wstrzymało się od głosu.

– Ponieważ oddano 693 głosy, wymagana większość dwóch trzecich wynosiłaby 462 głosy za, podczas gdy oddano ich zaledwie 448 – zauważa węgierska strona. Oznacza to, że zupełnie nie wzięto pod uwagę głosów wstrzymujących się.

Węgry zwracają uwagę, że nie został spełniony „warunek większości wymaganej w artykule 354 Traktatu o funkcjonowaniu UE”. Czytamy w nim, że „do celów artykułu 7 Traktatu o Unii Europejskiej Parlament Europejski stanowi większością dwóch trzecich oddanych głosów, reprezentujących większość wchodzących w jego skład członków”.

Delegacja węgierska stwierdza więc, że nieuwzględnienie głosów wstrzymujących się jest „oczywistym nieprzestrzeganiem Traktatu”. Jednocześnie wskazuje, że jest to „niedopuszczalne, zwłaszcza w procedurze, która ma zbadać przestrzeganie praworządności w państwie członkowskim, i poważnie narusza to uczciwość Parlamentu Europejskiego”.

wnp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.