GPC z większym procentowym spadkiem nawet niż GW

Pixabay

Sprzedaż GPC zmniejszyła się o ponad 20 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Oznacza to, że poleciała w dół jeszcze bardziej, niż GW.

Według danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy za lipiec, które opracował portal wirtualnemedia.pl, sprzedaż prasy maleje. Największe spadki odnotowały m.in. GPC i GW.

Sprzedaż „Faktu” w lipcu wyniosła 228630 egzemplarzy. Jest to spadek o 9,48 proc. w stosunku do lipca z zeszłego roku. Na drugim miejscu jest „Super Express”, ze sprzedażą na poziomie 111373 egz. Strata w przeciągu roku wynosi 12,64 proc. Trzecim najpopularniejszym tytułem jest „Gazeta Wyborcza”, której sprzedaż wyniosła 87231 egz., co jest stratą 19,08 w stosunku do poprzedniego roku.

Za podium znalazła się „Rzeczpospolita” ze sprzedażą 45214 egz (strata o 7,33 proc.), „Dziennik Gazeta Prawna” (34640 egz. sprzedanych, spadek o 7,33 proc.).

Kolejną pozycję zajmuje „Przegląd Sportowy” ze sprzedażą na poziomie 26402 egz., co jest spadkiem w stosunku do poprzedniego roku o 11,62 proc. Dopiero potem znajduje się „Gazeta Polska Codziennie” ze sprzedażą 14767 egz. Spadek w stosunku do poprzedniego roku wyniósł tutaj 20,27 proc. i jest największym procentowym spadkiem w zestawieniu.

Ostatnie pozycje zajmują „Puls Biznesu” (sprzedaż 9489, spadek o 1,69 proc.) i „Pakiet Gazeta Giełdy” (3885 egz., spadek o 6,36 proc.).

gosc.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net