22 maja 2024
Gospodarka i prawo

Grzegorz Braun: „Szczęść Boże i ratuj się, kto może, póki ta zjednoczona koalicja podatkowo-covidowo-wojenna ma w rękach los Polaków”. Przypomniano projekty obniżające ceny, które rząd zamroził

– Nie chcemy, żeby pieniądze w rękach Polaków, także emerytów i rencistów, traciły na wartości. My chcemy, żeby mieli więcej, bez pozorów, które roztacza aktualna władza i które wspiera aktualna totalna opozycja – powiedział poseł i lider Konfederacji Korony Polskiej Grzegorz Braun. Prawica zapowiedziała projekty mające obniżyć ceny wielu produktów. Co ciekawe, również amunicji.

GUS opublikował dziś dane dotyczące inflacji za maj. Po raz kolejny znacząco ona wzrosła i wyniosła 13,9 proc. rdr oraz 1,7 proc. mdm. TUTAJ można przeczytać więcej na ten temat. Grzegorz Braun i inni posłowie prawicy podczas konferencji w Sejmie odnieśli się do tych doniesień.

Poseł Michał Urbaniak powiedział, że „to poziom, którego nie widzieliśmy w Polsce od 24 lat”.Pozostali posłowie zwracali uwagę, że pozostałe partie sejmowe „proponują i popierają pomysły, które przyczyniają się do inflacji” oraz „pomysły, które rzekomo mają z tą inflacją walczyć”.

Inflacja efektem działań rządu

– Każdy student ekonomii wie, że inflacja bierze się przede wszystkim z dodruku pieniądza. Premier Mateusz Morawiecki, zatrzymując gospodarkę, a następnie drukując pieniądze, wypychając je poza budżet, wypychając coraz więcej pieniędzy w sektorze finansów publicznych, także pozabudżetowo, poprzez różne transfery socjalne, co opozycja rzekoma opozycja, powszechnie popiera, doprowadza do tego, że inflacja się nie zmniejsza, tylko się napędza – mówił poseł Jakub Kulesza.

 – Teraz sięga prawie 14 proc. – i to nie pomimo działań antyinflacyjnych rządu, tylko właśnie z powodu działań antyinflacyjnych rządu. To nie Putin ją napędził. Inflacja się zaczęła dużo, dużo wcześniej. Właśnie po tych tarczach antykryzysowych, po rozrzucaniu pieniędzy z helikoptera premier Emilewicz, po trzynastkach, czternastkach, rozdawaniu pieniędzy na lewo i prawo – kontynuował.

Głos zabrał również poseł i lider Konfederacji Korony Polskiej Grzegorz Braun.

– Szczęść Boże i ratuj się, kto może (…), póki ta zjednoczona koalicja podatkowo-covidowo-wojenna ma w rękach los Polaków, nasze zdrowie, życie, majętność, nasze finanse – powiedział Braun.

– Dlaczego Konfederacja jako jedyna formacja w zwartym szyku odrzuca bałamutne propozycje w rodzaju 14. emerytury? Dlatego że my nie chcemy, żeby pieniądze w rękach Polaków, także emerytów i rencistów, traciły na wartości. My chcemy, żeby mieli więcej, bez pozorów, które roztacza aktualna władza i które wspiera aktualna totalna opozycja – kontynuował poseł.

– Ta dynamika podatku inflacyjnego – to przecież podatek, tyle tylko, że mający charakter kradzieży zuchwałej, podstępnego wyłudzenia – zostawia tylko jedną wątpliwość, jeden zasadniczy znak zapytania: czy na koniec roku okaże się, że władza ukradła państwu jedną pensję w tym roku, czy może dwie, a może nie daj Boże więcej. A więc, skoro pensje, to także i tę emeryturę jedną ręką zabiera, drugą ręką rozsypuje okruszki i daje na waciki – wyjaśnił.

Rząd mrozi projekty zmniejszające ceny

– Zjednoczona totalna opozycja od czasu do czasu, diagnozując tę sytuację w taki sposób, że nawet moglibyśmy się pod tym podpisać, wyciąga następnie nieracjonalne wnioski polityczne, popierając to rozdawnictwo, popierając radosną propagandę sukcesu PiS-u. My mówimy „sprawdzam” (…) właśnie już nie pod adresem Zjednoczonej Łżeprawicy, ale tych wszystkich formacji, które są na co dzień przynajmniej formalnie w fundamentalnym sporze z aktualną władzą – mówił poseł Braun.

Następnie zaapelował o poparcie projektów, które „leżą tutaj w zamrażarce sejmowej”.

– Projekt tanie paliwo przedstawiony w swoim czasie i bardzo na czasie przez Konfederację, projekt tani węgiel, projekt tania energia, tani prąd. A w opracowaniu mamy jeszcze kilka takich projektów: tani ekogroszek, tanie nawozy azotowe – i wiecie państwo, co na koniec? – tania amunicja. To zaproponuje Konfederacja jeszcze w tym sezonie – wyliczał poseł Konfederacji Korony Polskiej Grzegorz Braun.

– Myślę, że to będzie piękny pakiet, który przybierze razem charakter naszej nowej ofensywy programowej, którą uruchomimy, wznosząc hasło: Szabla Konfederacji. Rząd zasłania się parcianą tarczą, a my chcemy ten węzeł gordyjski polskiego fiskalizmu przeciąć jednym cięciem szabli Konfederacji – podsumował.

nczas.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net