Gubernator Teksasu zakazuje obowiązku szprycy także w prywatnych podmiotach. Greg Abbott: Szczepionka zalecana, ale zawsze musi być dobrowolna

Gubernator Teksasu Greg Abbott w poniedziałek zakazał wprowadzania na terenie stanu obowiązkowego szprycowania przeciwko koronawirusowi. Dotyczy to również prywatnych podmiotów.

Jak podkreślił gubernator Abbott, decyzję podjął z powodu nacisków władz centralnych kraju i administracji prezydenta Josepha Bidena na to, by obowiązek wprowadzić.

Wcześniej gubernator Teksasu zakazał ogłaszania obowiązku szprycowania dla pracowników stanowych i lokalnych agencji. Prywatne podmioty miały jednak możliwość przymuszania swoich pracowników. Teraz się to zmienia.

– Żaden podmiot w Teksasie nie może przymuszać do przyjęcia szczepionki na Covid-19 jakiejkolwiek osoby, w tym pracownika lub konsumenta, którzy nie chcą przyjąć takiej szczepionki z jakichkolwiek powodów – napisano w rozporządzeniu.

Nczas.com przypomina, że gubernator Teksasu Greg Abbott przyjął preparat na koronawirusa, później zaś uzyskał pozytywny wynik testu. Jak podkreśla republikanin, „szczepionka jest wysoce zalecana dla tych, którzy kwalifikują się do jej przyjęcia, ale dla Teksańczyków zawsze musi być dobrowolna”.

Gubernator wezwał również parlament stanowy, aby przyjął na najbliższym posiedzeniu odpowiednią ustawę.

Abbott staje do niemalże otwartej walki z władzami w Waszyngtonie. Prezydent USA Joseph Biden wezwał niedawno przedsiębiorców w całym kraju, aby zagrozili swoim pracownikom utratą pracy w razie nieprzyjęcia szprycy na koronawirusa od któregoś z kilku globalnych koncernów. Według agencji Reuters, od tego czasu kilka tysięcy osób, które nie zastosowały się do wezwań wystosowanych na podstawie prezydenckiego apelu, straciło pracę.

Administracja Bidena szykuje także zarządzenie, które nakaże pracodawcom zatrudniającym ponad 100 osób do wydania polecenia przyjęcia szprycy lub poddawania się co tydzień testom na obecność SARS-CoV-2 pod groźbą utraty pracy.

Coraz więcej stanów idzie w kierunku wyznaczonym przez Teksas i Florydę. Parlament stanu Montana uchwalił ustawę zakazującą pracodawcom wprowadzania obowiązku szprycowania dla pracowników. Kilka stanów zaś wprowadziło zakaz obowiązku szprycowania dla szkół.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net