GUS podał dane. Inflacja rdr prawie 15 proc.

Ceny w kwietniu urosły w ciągu roku prawie o 15 proc., zaś w ciągu miesiąca o 0,7 proc.. Tak wynika z danych udostępnionych przez GUS.

Eksperci spodziewali się wzrostu inflacji rok do roku około 15 proc. oraz około 0,8 proc. w ciągu miesiąca. Dane GUS więc są zbliżone do oczekiwań.

Ogólna inflacja rdr w kwietniu wyniosła 14,7 proc.. Z kolei w mdm wyniosła 0,7 proc.. Inflacja od początku roku zaś wyniosła 5,6 proc..

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

Ceny żywności w ciągu roku wzrosły o 19,7 proc.. Nośniki energii podrożały o 23,5 proc.. Natomiast nieznaczny spadek cen mamy przy paliwach. Wyniósł on 0,1 proc..

money.pl

fot. ilustracyjne/fot. pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

6 komentarzy do “GUS podał dane. Inflacja rdr prawie 15 proc.

 • 1 maja 2023 o 23:30
  Bezpośredni odnośnik

  Wojna zastępcza na Ukrainie to przygoda, która zniszczyła Ukrainę i prowadzi niebezpieczną wojnę totalną z Rosją i Chinami, która może przerodzić się w nuklearny armagedon.

  Dla świata stało się oczywiste, że konflikt na Ukrainie jest brudną i desperacką konfrontacją geopolityczną, pomimo ogromnych wysiłków zachodnich mediów, by przedstawiać go jako coś bardziej szlachetnego – zwykłą farsę rycerskości i cnoty mającą ukryć nagi zachodni imperializm.

  Śmierć i zniszczenie na Ukrainie to nic innego jak wojna zastępcza Stanów Zjednoczonych i ich partnerów z NATO w celu pokonania Rosji w strategicznym gambicie.

  Ale niewypowiedziany cel nie kończy się na Rosji. Stany Zjednoczone i ich zachodni lokaje są również zmuszeni naciskać na konfrontację z Chinami.

  Jakby walka z Rosją nie była wystarczająco lekkomyślna! Mocarstwa zachodnie chcą podwoić swoje podżeganie do wojny z Chinami.

  To wszystko dlatego, że podstawowym impulsem dla Waszyngtonu i jego zachodnich sługusów jest promowanie kierowanej przez USA dominacji nad globalnym porządkiem.

  Rosja i Chiny są głównymi przeszkodami na tej ścieżce niedoszłej dominacji, i stąd widzimy ten maniakalny pęd do agresji, wywodzący się z Waszyngtonu, władzy wykonawczej zachodniego porządku.

  Powinno być oczywiste, że podczas gdy kierowana przez USA oś NATO podsyciła wojnę na Ukrainie do katastrofalnych poziomów, ta sama oś samowolnie podżega do napięć z Chinami. Już sama ta obserwacja powinna wystarczyć do potępienia przestępczości mocarstw zachodnich.

  W tym tygodniu mocarstwa NATO dostarczyły reżimowi w Kijowie broń ze zubożonym uranem, podczas gdy Stany Zjednoczone ogłosiły, że dokują podmorskie głowice nuklearne w Korei Południowej, co rozwścieczyło Chiny, wskazując, że Waszyngton łamie trwające od dziesięcioleci zobowiązania do denuklearyzacji Półwysep Koreański.

  Oczywiście taka perwersyjna prowokacja jest normalna dla Waszyngtonu. Robi się to celowo w świadomym wysiłku zaostrzenia napięć i eskalacji militaryzmu.

  Pokój i bezpieczeństwo to przekleństwa dla Stanów Zjednoczonych (i ich sługusów), których całym ideologicznym raison d’être jest zaostrzanie wojny w celu zaspokojenia uzależnienia od korporacyjnego kapitalizmu – systemu, który jest coraz bardziej bankrutujący i dysfunkcyjny, a stąd szalona desperacja pragnienia „napraw wojennych ”.

  W zjadliwym przemówieniu wygłoszonym w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w tym tygodniu rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow zapewnił, że konfliktu na Ukrainie nie da się właściwie rozwiązać bez zrozumienia kontekstu geopolitycznego. Innymi słowy, wojna w byłej republice radzieckiej, która wybuchła w lutym zeszłego roku, ma większe przyczyny niż te, które mocarstwa zachodnie i ich uległe media próbowałyby udawać, że jest inaczej.

  Obrona Ukrainy? Obrona demokracji? Obrona prawa międzynarodowego? Obrona suwerenności narodowej? Oto niektóre z śmiesznych twierdzeń Waszyngtonu i jego sojuszników. Wystarczy wziąć pod uwagę dziesięciolecia całkowitego niszczenia Karty Narodów Zjednoczonych i zasad demokratycznych przez Stany Zjednoczone i ich nieuczciwych partnerów w ich pogoni za przestępczymi wojnami, aby zdać sobie sprawę, że sygnalizowanie przez nich cnót na Ukrainie to nikczemny żart.

  Przemówienie Ławrowa do Rady Bezpieczeństwa było zdumiewającą naganą na hipokryzję i przestępczość Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i innych mocarstw NATO, a także Unii Europejskiej. Jego przemówienie przypominało scenę z klasycznego starego filmu „ Czarnoksiężnik z krainy Oz” , kiedy kurtyna została odsunięta na błazeńskiego złoczyńcę, aby wszyscy mogli go zobaczyć. Każdy obiektywny obserwator zgodzi się z obrzydliwym przeglądem najnowszej historii rosyjskiego ministra spraw zagranicznych i przyczyn tragicznego przebiegu wojny na Ukrainie. Niestety, jeśli nie zrozumiemy historii i prawdziwych przyczyn konfliktów, jesteśmy skazani na powtarzanie okropności.

  Jak na ironię, zachodni przywódcy czasami ujawniali większy program geopolityczny swoimi własnymi, błędnie sformułowanymi, aroganckimi słowami. Prezydent USA Joe Biden wcześniej wyrzucił z siebie apel o zmianę reżimu w Moskwie, podczas gdy jego starsi współpracownicy, sekretarz stanu Antony Blinken i szef Pentagonu Lloyd Austin, ulegli upojeniu narcyzmem i pychą, mówiąc, że celem wojny w Ukraina to „klęska Rosji”.

  Inne wysokie osobistości NATO, takie jak głupi, zarozumiali polscy przywódcy i ich bałtyccy kumple, również wyszli i stwierdzili, że ukrytym celem wojny jest pokonanie Rosji.

  Jak sugeruje przemówienie Ławrowa do Rady Bezpieczeństwa, systematyczne łamanie Karty Narodów Zjednoczonych przez Stany Zjednoczone i ich zachodnich partnerów jest godną ubolewania kontynuacją nazistowskiego barbarzyństwa, które miały zostać pokonane podczas drugiej wojny światowej. Zwieńczeniem ciągłej, nieokiełznanej przestępczości imperialistycznej Zachodu i jej terroryzmu państwowego jest obecna wojna na Ukrainie i rosnąca agresja wobec Chin z powodu Tajwanu jako pretekstu.

  W tym wszystkim, żałośnie, zachodnia opinia publiczna została rażąco okłamana przez swoje rządy i media co do prawdziwej natury wojny na Ukrainie. Obywatele amerykańscy i europejscy zostali oszukani za setki miliardów dolarów, aby wesprzeć nazistowski reżim w Kijowie, którego funkcją jest działanie jako grot włóczni NATO przeciwko Rosji, a ostatecznie Chinom, kiedy mocarstwa NATO uznają, że skończyły z Ukrainą. (To ostatnie jest daremną ambicją, co staje się coraz bardziej oczywiste).

  Dziennikarze i działacze antywojenni na Zachodzie, którzy zwracają uwagę na nadużycia wobec Ukrainy, są albo zwalniani, oczerniani, cenzurowani, skazani na ubóstwo, a nawet więzieni.

  Niemniej jednak zachodnia opinia publiczna i reszta świata stają się coraz bardziej świadomi odrażającej farsy. Z definicji szarady są nieuchronnie nie do utrzymania.

  Globalne Południe – większość ze 193 krajów w ONZ – ma to z hegemonią zachodniego kapitalizmu i jego skandalicznymi neokolonialistycznymi przywilejami.

  Narastający dumping dolara amerykańskiego jako międzynarodowej waluty rezerwowej w handlu jest świadectwem historycznej zmiany w kierunku porządku wielobiegunowego wbrew jednobiegunowemu elitaryzmowi Zachodu.

  Narody Afryki, Ameryki Łacińskiej i Azji rozumieją, że prowadzona przez USA wojna NATO na Ukrainie jest desperacką ostatnią próbą zachowania globalnego imperialistycznego porządku, który powinien był zostać wykorzeniony po drugiej wojnie światowej wraz z utworzeniem Organizacji Narodów Zjednoczonych, ale co niestety nie było. Ponieważ pierwotną przyczyną imperializmu jest kierowany przez Anglo-Amerykanów zachodni kapitalistyczny porządek. Koniec drugiej wojny światowej, podobnie jak pierwszej, był jedynie przerwą w historycznej maszynie do zabijania.

  W świetle dokumentów, które wyciekły z Pentagonu , coraz wyraźniej widać, że wojna na Ukrainie to katastrofa. Reżim kijowski stoi w obliczu klęski z rąk przeważających sił rosyjskich, mimo że reżim ten został zalany bronią przez Stany Zjednoczone i NATO. Wielkie nadzieje na ukraińskie zwycięstwo, które były szeroko przewidywane przez zachodnich przywódców i media, okazały się pustymi, godnymi pogardy kłamstwami.

  Ubocznym pokazem tej wojny jest gigantyczna wrzawa. Zachodnie firmy zbrojeniowe zgarnęły bezprecedensowe zyski, podczas gdy wspierana przez NATO kabała w Kijowie zebrała setki milionów dolarów.

  To ten sam reżim w Kijowie, który pali prawosławne kościoły, eksterminuje język rosyjski, czyni lwy nazistowskich zbrodniarzy z czasów II wojny światowej i zamyka wszelką krytyczną opozycję i media.

  Ale głównym wnioskiem są kłamstwa, które Stany Zjednoczone i zachodni lokaje, w tym cały przemysł medialny, opowiadają o wojnie zastępczej na Ukrainie. Ta wojna jest imperialistyczną przygodą, która była zrujnowana finansowo, zniszczyła Ukrainę i prowadzi niebezpieczną totalną wojnę z Rosją i Chinami, która może przerodzić się w nuklearny armagedon.

  Nie powinniśmy się dziwić tak bezczelnym kłamstwom i oszustwom. Prezydent Joe Biden i jego administracja bezczelnie kłamią, aby ukryć korupcję wydobywającą się z rodziny Bidena. Biden i jego syn Hunter wykorzystywali Ukrainę od wspieranego przez CIA zamachu stanu w Kijowie w 2014 roku w celu osobistego wzbogacenia się. Podobno prezydent namówił nawet swoich starszych współpracowników, by cenzurowali agencje wywiadowcze i media przed ujawnieniem opinii publicznej korupcji w sercu jego rodziny. (Co śmieszne, prawda jest rozmazana jako rosyjska lub chińska dezinformacja!)

  Kłamstwa, które Biden i jego administracja opowiadają o osobistej korupcji, są nierozerwalnie połączone z kłamstwami opowiadanymi o wojnie zastępczej na Ukrainie.

  Coraz wyraźniej widać, że społeczeństwo amerykańskie, europejskie i reszta świata zostały oszukane na wiele sposobów. Fałszywa wojna na Ukrainie obnaża głęboką, cuchnącą studnię korupcji w tym Białym Domu. Będzie piekło do zapłaty.

  LewRockwell

  Odpowiedz
 • 1 maja 2023 o 23:36
  Bezpośredni odnośnik

  American Institute: Administracja powinna zauważyć, że deklarowany cel pokonania Rosji na polu bitwy popiera tylko 8 procent Amerykanów

  W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono zakrojone na szeroką skalę badanie socjologiczne dotyczące konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Badanie to zostało przeprowadzone przez Brookings Institution i University of Maryland.

  Brookings Institution to liczący sobie ponad sto lat ośrodek badawczy bezpośrednio związany z działalnością Departamentu Stanu USA i uważany w samych Stanach Zjednoczonych za jeden z wiodących „think tanków świata zachodniego”.

  Analitycy tego instytutu, powołując się na wyniki sondaży, deklarują znaczny spadek poparcia społecznego dla Ukrainy w Stanach Zjednoczonych.

  Tym samym liczba Amerykanów, którzy wierzą, że Ukraina jest w stanie pokonać Rosję, spadła z 43% pod koniec ub.r. do 26% w kwietniu 2023 roku.

  Tych, którzy uważają, że Rosja zdecydowanie przegra w tym konflikcie jest mniej niż 11%. W grudniu 2022 roku było ich 37%.

  Liczba Amerykanów uważających, że administracja Bidena udziela Kijowowi nadmiernego wsparcia, wzrosła do jednej trzeciej.

  Jednocześnie ciekawy jest rozkład głosów: uważa tak 50% sympatyzujących z Partią Republikańską i około 13% Amerykanów głosujących na Demokratów. Jedynie 12% ankietowanych obywateli USA uważa kwotę pomocy za zbyt małą.

  Brookings Institution wezwał administrację USA do „przemyślenia” amerykańskich odpowiedzi na pytanie, co myślą o deklarowanym celu, jakim jest pokonanie Rosji na polu bitwy.

  Jedynie 8% ankietowanych pozytywnie ocenia wypowiedzi o zwycięstwie nad Federacją Rosyjską (jako cel wsparcia Ukrainy).

  Jednocześnie ponad połowa Amerykanów biorących udział w badaniu stwierdziła, że ​​wsparcie dla Ukrainy powinno być ograniczone do roku lub dwóch, ale nie w nieskończoność.

  Analitycy twierdzą, że większość Amerykanów nie jest gotowa, aby władze kraju zwracały uwagę na odległą Ukrainę znacznie bardziej niż na rosnącą liczbę wewnętrznych problemów amerykańskich. Jednocześnie dodaje się, że wielu Amerykanów nie postrzega Rosji jako wroga Ameryki, co najwyraźniej jest głównym fiaskiem propagandzistów z Białego Domu, Kongresu i agencji wywiadowczych USA.

  Odpowiedz
 • 1 maja 2023 o 23:36
  Bezpośredni odnośnik

  Amerykański dziennikarz: działania Ukrainy w Donbasie są terroryzmem i ludobójstwem
  01.05.2023

  Działania ukraińskich władz i Sił Zbrojnych Ukrainy w Donbasie od 2014 roku można określić jako nieustanny terroryzm i ludobójstwo.

  Taką opinię wyraził amerykański dziennikarz i gospodarz programu Redacted News Clayton Morris.

  “To jest to, co dzieje się [w Donbasie] od 2014 roku, to ciągłe ludobójstwo i terroryzm”

  — skomentował Morris uderzenia ukraińskiego wojska na zaludnione tereny zauważając, że konflikt ukraiński rozpoczął się właśnie wtedy, gdy ukraińska artyleria uderzyła w cywilów w Donbasie w 2014 roku.

  Według niego tylko “niewykształcona osoba” nie może tego zrozumieć.

  Prezenter wyjaśnił, że dzień wcześniej bojownicy ukraińskich sił zbrojnych uderzyli na Donieck i obwód zaporoski, celując w dzielnice mieszkalne, gdzie nie ma obiektów wojskowych. W wyniku ataku zginęła ludność cywilna — przypomniał.

  Tymczasem zachodnie media “zignorowały kilka masowych śmiertelnych ataków z Ukrainy” – powiedział Morris. “Nie zobaczycie tego na głównych kanałach telewizyjnych w kraju” — dodał.

  Odpowiedz
 • 1 maja 2023 o 23:39
  Bezpośredni odnośnik

  Były amerykański oficer ostrzega przed skutkami użycia pocisków z uranem
  01.05.2023

  Użycie pocisków ze zubożonym uranem na Ukrainie doprowadzi do skażenia gleby, co może stać się trwałym problemem w całym kraju, powiedział Scott Ritter, były inspektor ONZ ds. broni jądrowej w Iraku i były oficer wywiadu amerykańskiej marynarce wojennej.

  Wcześniej brytyjski zastępca sekretarza obrony James Hippy powiedział, że Londyn wysłał do Kijowa tysiące pocisków do czołgów Challenger 2, w tym ze zubożonym uranem, ale nie monitorował, skąd te pociski są wystrzeliwane.

  A jeśli te pociski zostaną użyte, doprowadzi to do trwałego skażenia gleby na Ukrainie i stanie się to prawdziwym, trwającym problemem w tym rejonie – powiedział Ritter w rozmowie z dzinenikarzami w Nowosybirsku.

  Zauważył też, że udowodniono już wpływ zubożonego uranu na zdrowie, w szczególności zależność występowania nowotworów i problemów z płodnością po użyciu pocisków ze zubożonym uranem.

  Scott Ritter, były oficer wywiadu Korpusu Piechoty Morskiej USA i inspektor ONZ ds. broni, a obecnie niezależny ekspert wojskowy, zaprezentował w poniedziałek w Nowosybirsku po raz pierwszy w Rosji swoją książkę na temat bezpieczeństwa nuklearnego pt. „Wyścig rozbrojeniowy.

  Odpowiedz
 • 1 maja 2023 o 23:42
  Bezpośredni odnośnik

  „Polskie władze walczą z dziećmi”: kilkaset osób protestuje przed Ambasadą Polski w Moskwie

  29.04.2023
  Protest przed Ambasadą Polski w Moskwie

  przed Ambasadą Polski w Moskwie protest przeciwko zajęciu przez władze Warszawy budynku szkoły przy Ambasadzie Rosji.

  – Dzisiaj protestujemy przed budynkiem Ambasady Polski w Moskwie. Sprzeciwiamy się temu, by polskie władze wydalały ze szkoły, która znajduje się przy ambasadzie rosyjskiej w Warszawie, dzieci i wszystkich nauczycieli.

  Oni (polskie władze) postawili ultimatum, żeby (pracownicy) opuścili budynek szkoły przed godziną 18:00… Nie będziemy tolerować takiego zachowania, nie będziemy tolerować takiego traktowania naszych dzieci, które uczą się w tej szkole

  – Będziemy skandować, że polskie władze walczą z dziećmi i że nie będziemy tolerować takiego traktowania naszych dzieci i naszych obywateli, którzy są obecnie w Polsce i tam pracują – zaznaczył Potapow.

  Później w mediach społecznosciowych pojawiły się nagrania z protestu. Widać na nich, jak protestujący, są to głównie młodzi ludzie, trzymają w rękach transparenty i wykrzykują hasła m.in.: „Polskie władze walczą z dziećmi”, „Ręce precz od dzieci”.

  Odpowiedz
 • 1 maja 2023 o 23:44
  Bezpośredni odnośnik

  27 kwietnia 2023
  „Dystopijny globalny wpływ Światowego Forum Ekonomicznego: Młodzi globalni liderzy WEF zinfiltrowali rządy, aby wymusić Wielki Reset”

  Światowe Forum Ekonomiczne (WEF), założone przez Klausa Schwaba, od pewnego czasu jest tematem dyskusji wśród krytycznych myślicieli zaniepokojonych potencjalnym wpływem organizacji na globalne zarządzanie.

  Jednym ze szczególnych obszarów zainteresowania jest program Young Global Leaders (YGL) WEF, w którym jego członkowie infiltrują rządy na całym świecie. Ten artykuł analizuje WEF, program YGL i potencjalne implikacje inicjatywy Wielkiego Resetu.

  Klaus Schwab i Światowe Forum Ekonomiczne

  Klaus Schwab, niemiecki ekonomista, założył Światowe Forum Ekonomiczne w 1971 r. jako organizację międzynarodową ułatwiającą współpracę między sektorem publicznym i prywatnym (1).

  Ale od tego czasu WEF stał się niewybieralną potężną instytucją, organizując coroczne spotkanie w Davos w Szwajcarii, gdzie liderzy z różnych dziedzin zbierają się, aby omawiać i kształtować globalne, regionalne i przemysłowe programy. A ogół społeczeństwa nie dostaje miejsca przy stole.
  Program Młodzi Globalni Liderzy

  Program Young Global Leaders WEF, założony w 2004 r., ma na celu pielęgnowanie sieci wyjątkowych osób poniżej 40 roku życia z różnych dziedzin, w tym biznesu, polityki i środowiska akademickiego (2). Schwab otwarcie przyznał, że te YGL infiltrują rządy na całym świecie (3).

  Jednym z godnych uwagi przykładów jest francuski prezydent Emmanuel Macron, który był członkiem klasy YGL w 2016 r., zanim został wybrany na urząd (4).

  Macron z Klausem Schwabem

  Prezydent Emmanuel Macron wdrożył kilka polityk, które są zgodne z globalistyczną wizją i celami Światowego Forum Ekonomicznego (WEF), a wiele aspektów jego polityki będzie miało dystopijne implikacje.

  Oto kilka przykładów:

  W odpowiedzi na terroryzm i zagrożenia bezpieczeństwa administracja Macrona zaproponowała i wdrożyła środki, które rozszerzają uprawnienia inwigilacyjne i organy ścigania.

  Krytycy twierdzą, że polityka ta może naruszać prywatność i wolności obywatelskie. Na przykład w 2020 r. zaproponowano kontrowersyjną ustawę o „globalnym bezpieczeństwie”, która zawierała przepisy ograniczające filmowanie policjantów i rozszerzające wykorzystanie dronów do inwigilacji [1].
  Reformy rynku pracy: Macron przeprowadził reformy rynku pracy mające na celu zwiększenie elastyczności i zmniejszenie bezrobocia.

  Krytycy twierdzą jednak, że niektóre z tych reform podważą prawa i ochronę pracowników, potencjalnie prowadząc do zwiększenia niepewności zatrudnienia i nierówności dochodów.

  Na przykład reformy rynku pracy z 2017 r. ułatwiły przedsiębiorstwom zatrudnianie i zwalnianie pracowników, co zdaniem niektórych może pogorszyć niepewne warunki pracy [2].

  Podczas gdy Macron promował transformację cyfrową we Francji i Unii Europejskiej, krytycy twierdzą, że zwiększone uzależnienie od technologii może prowadzić do obaw o prywatność i zwiększonego nadzoru.

  Na przykład stosowanie technologii rozpoznawania twarzy w przestrzeni publicznej budzi poważne obawy dotyczące potencjalnych nadużyć i erozji prywatności osób [3].

  Reakcja na COVID-19 i potencjalna erozja swobód: Macron odegrał znaczącą rolę w skandalicznej globalnej reakcji na rzekomą pandemię COVID-19.

  Środki wdrożone w celu rzekomego ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa poważnie utrudniły prawa człowieka i ograniczyły wolności jednostki.

  Na przykład wprowadzenie przez Macrona przepustek zdrowotnych / paszportów szczepionkowych, które wymagają dowodu szczepienia lub niedawnego negatywnego testu w celu uzyskania dostępu do niektórych przestrzeni publicznych, stanowi naruszenie wolności osobistych [5].

  Przykłady te pokazują, że polityka francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona jest zgodna z globalistyczną wizją i celami WEF i budzi poważne obawy o potencjalne dystopijne konsekwencje i naruszenia praw człowieka.

  Jacinda Ardern, obecnie była premier Nowej Zelandii, jest kolejnym wybitnym przykładem Młodego Globalnego Lidera WEF, który zyskał znaczące wpływy polityczne.

  Ardern, członkini klasy YGL z 2014 roku, była chwalona za przywództwo podczas kryzysów, takich jak strzelanina w meczecie w Christchurch i pandemia COVID-19. Pomimo faktu, że Nowa Zelandia odnotowała 3203% wzrost liczby zgonów z powodu obowiązkowych przepisów dotyczących szczepień Covid-19, które egzekwowała Jacinda Ardern.

  Wyspa odnotowała 2 169 nadmiernych zgonów w 2021 r., A następnie szokujące 5 286 nadmiernych zgonów do 49 tygodnia 2022 r. Są to przerażające liczby dla małej wyspy o szacowanej populacji zaledwie 5 milionów.

  Zwłaszcza w porównaniu z 2020 r., Kiedy nie odnotowano nadmiernych zgonów i odnotowano o 160 mniej zgonów niż oczekiwano w szczytowym momencie pandemii Covid i przed wprowadzeniem zastrzyków Covid.
  Źródło

  Oznacza to, że Nowa Zelandia odnotowała szokujący wzrost liczby zgonów o 3 203% w ciągu 49 tygodni w 2022 r. w porównaniu z 53 tygodniami w 2020 r.

  Teraz Jacinda Ardern została wyznaczona przez obecnego premiera Nowej Zelandii Chrisa Hipkinsa do podróżowania po całym świecie, finansowanego przez podatników, aby promować swoje skrajne poglądy na temat kontroli rządu i mediów oraz cenzury wolności słowa.

  Dojście Jacindy Ardern do władzy podkreśla nikczemny zasięg WEF i jego zdolność do identyfikowania i wspierania przyszłych przywódców w wykonywaniu jego poleceń.

  Leo Varadkar, Taoiseach (premier) Irlandii, był Młodym Globalnym Liderem WEF w 2013 r., zanim po raz pierwszy został liderem kraju w 2017 r., A następnie powrócił na to stanowisko w 2022 r. (2).

  Podczas swojej kadencji Varadkar odegrał kluczową rolę w kształtowaniu reakcji Irlandii na Brexit i wdrażaniu dystopijnej polityki, która jest zgodna z globalistyczną wizją WEF.

  Oto kilka przykładów:

  Obawy dotyczące prywatności i bezpieczeństwa danych: Pod kierownictwem Varadkara Irlandia realizowała politykę transformacji cyfrowej, w tym ustanowienie krajowej strategii cyfrowej.

  Jednak krytycy twierdzą, że takie zasady mogą potencjalnie zagrozić prywatności i bezpieczeństwu danych.

  Na przykład rządowe plany wprowadzenia Karty Usług Publicznych (PSC), która miała na celu usprawnienie dostępu do usług publicznych, wzbudziły obawy dotyczące ochrony danych i prywatności [1].
  Podczas gdy Varadkar był głośnym zwolennikiem przeciwdziałania zmianom klimatu i przejścia na odnawialne źródła energii, krytycy twierdzą, że niektóre polityki rządu mogą nieproporcjonalnie wpłynąć na gospodarstwa domowe o niskich dochodach.

  Na przykład podwyżka podatku węglowego wprowadzona w 2019 r., która miała na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, została skrytykowana za potencjalne pogłębienie ubóstwa energetycznego i nieproporcjonalny wpływ na wrażliwe społeczności [2].
  Kryzys mieszkaniowy i bezdomność: Podczas kadencji Varadkara jako Taoiseach, Irlandia doświadczyła kryzysu mieszkaniowego, charakteryzującego się rosnącymi czynszami i znacznym wzrostem bezdomności.

  Reakcja rządu na kryzys była niewystarczająca, a polityka przedkładała interesy prywatne nad potrzeby publiczne.

  Na przykład poleganie rządu na rozwiązaniach sektora prywatnego, takich jak Housing Assistance Payment (HAP) i plan „Rebuilding Ireland”, było krytykowane za nieodpowiednie zajęcie się podstawowymi przyczynami kryzysu i potencjalne zaostrzenie problemu [3].
  Reakcja na COVID-19 i wolności obywatelskie: Podobnie jak inni światowi przywódcy, Varadkar odegrał znaczącą rolę w reakcji Irlandii na rzekomą pandemię COVID-19. Jednak środki wdrożone w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa ograniczyły swobody obywatelskie.

  Na przykład wprowadzenie środków izolacji i ograniczeń zgromadzeń było i jest naruszeniem wolności osobistych [4].

  Przykłady te pokazują, że dystopijna polityka Varadkara jest zgodna z globalistyczną wizją WEF.

  Premier Kanady Justin Trudeau był również członkiem programu Young Global Leaders (YGL) w 2010 roku. Pięć lat później Trudeau został mianowany premierem, a wybrany przez niego gabinet został zaprzysiężony przez gubernatora generalnego Davida Johnstona 4 listopada 2015 r.

  Trudeau wdrożył również dystopijną politykę, która jest zgodna z globalistyczną wizją Światowego Forum Ekonomicznego (WEF).

  Oto kilka przykładów:

  Ustalanie cen emisji dwutlenku węgla i polityka dotycząca zmian klimatu: Rząd Trudeau wdrożył system opłat za emisję dwutlenku węgla w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, dostosowując się do koncentracji WEF na zrównoważonym rozwoju i odpowiedzialności za środowisko.

  Krytycy twierdzą, że polityka ta nieproporcjonalnie wpływa na gospodarstwa domowe o niższych dochodach i społeczności wiejskie, budząc obawy o nierówności ekonomiczne.
  Regulacja Internetu: Rząd Trudeau zaproponował nowe przepisy dotyczące treści online, w tym ustawę C-10 i ustawę C-36, mające na celu zwalczanie mowy nienawiści i dezinformacji.

  Krytycy twierdzą, że środki te mogą naruszać wolność słowa i mogą prowadzić do cenzury rządowej, którą niektórzy postrzegają jako dystopijny wynik.
  Reakcja na pandemię COVID-19: Rząd Trudeau wdrożył różne środki w celu kontrolowania rozprzestrzeniania się COVID-19, takie jak blokady, ograniczenia podróży i nakazy szczepień.

  Środki te naruszają wolności jednostki i stanowią nadmierną władzę rządową, która jest skrajnie dystopijna.

  Sanna Marin, premier Finlandii, jest kolejnym Młodym Globalnym Liderem, który odcisnął swoje piętno na arenie międzynarodowej.
  Sanna Marin z Klausem Schwabem, założycielem WEF

  Członek Young Global Leader Class of 2020, Marin stała się najmłodszym urzędującym premierem na świecie, kiedy objęła urząd w grudniu 2019 r. (3).

  Od tego czasu głośno opowiada się za postępową polityką, w tym łagodzeniem zmian klimatu i równością płci, które są zgodne z celami WEF.

  Te przykłady Młodych Globalnych Liderów WEF, którzy zinfiltrowali rządy na całym świecie, pokazują wpływ organizacji i jej zdolność do kształtowania przyszłości globalnego przywództwa.

  Ważne jest, aby krytyczni myśliciele zachowali czujność co do potencjalnych implikacji tej władzy i zapewnili, że inicjatywy WEF są rozliczane z interesu publicznego.
  Wielki reset i jego potencjalne dystopijne implikacje

  Inicjatywa Wielkiego Resetu WEF, wznowiona w 2020 r., rzekomo ma na celu przekształcenie globalnych systemów i polityk w odpowiedzi na domniemaną pandemię COVID-19 (5).

  Podczas gdy technokraci i globaliści twierdzą, że ten plan jest konieczny, aby sprostać pilnym globalnym wyzwaniom, inni słusznie obawiają się, że doprowadzi to do dystopijnej przyszłości, w której niewybieralne instytucje, takie jak WEF, mają znaczną władzę. Nie popełnijcie błędu, Wielki Reset zostanie wykorzystany do realizacji globalistycznego programu, erozji suwerenności narodowej i podważenia wolności jednostki (6).

  Potencjalne egzekwowanie Wielkiego Resetu będzie miało znaczące konsekwencje dla świata, w tym zwiększoną inwigilację, ograniczone wolności osobiste i przejście w kierunku bardziej scentralizowanego globalnego systemu zarządzania.

  Ważne jest, aby krytyczni myśliciele przeanalizowali działania WEF i pociągnęli ich do odpowiedzialności, aby upewnić się, że wszelkie wprowadzone zmiany leżą w najlepszym interesie ludzi na całym świecie.

  Światowe Forum Ekonomiczne i jego program Young Global Leaders zwróciły uwagę na ich ogromny wpływ na globalne zarządzanie i dystopijne implikacje inicjatyw takich jak Wielki Reset.

  Jako obywatele, którzy martwią się o przyszłość, musimy zachować czujność i kwestionować intencje i działania potężnych, niewybieralnych instytucji, takich jak WEF.

  W przeciwnym razie możesz po prostu nic nie posiadać i nie być z tego powodu zbyt szczęśliwym.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net