Inflacja rdr w marcu prawie 11 proc., zaś w ciągu miesiąca wzrost był tak wielki prawie 30 lat temu

GUS podał oficjalne dane dotyczące inflacji. Miniony miesiąc był rekordowy zarówno pod kątem rok do roku jak i w skali miesiąca.

– Inflacja w marcu 2022 r. w Polsce wzrosła o 10,9 proc. – podał GUS. Portal money.pl zaznacza, że „to najwyższy wynik od lipca 2000 r., czyli od blisko 22 lat”.

– Jeszcze przed publikacją GUS ekonomiści PKO BP pisali, że spodziewają się nad Wisłą inflacji rzędu 10,1 proc. rdr (taki też jest konsensus rynku) po skoku z 8,5 proc. rdr w lutym. Dwucyfrowy wzrost cen w kraju oznacza, że w marcu przeżyliśmy największe uderzenie w nasze portfele od lipca 2000 r., czyli od 22 lat. Wtedy to inflacja wyniosła 11,6 proc., by miesiąc później spaść do 10,7 proc. – podaje portal.

Ubiegły miesiąc był też rekordowy we wzrośnie inflacji w ciągu miesiąca. Ceny wzrosły średnio o 3,2 proc., co jest największym współczynnikiem od 1996 roku.

Według opinii ekonomistów cytowanych przez money.pl, nie należy spodziewać się poprawy przez długi czas. Jako możliwy termin spadku inflacji podano… 2024 rok.

money.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net