Jest dymisja w NCBiR. To efekt kontroli poselskiej ws. podejrzanych dofinansowań

– Minister Funduszy i Polityki Regionalnej odwołał Pawła Kucha z funkcji p.o. dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Kuch kierował tą instytucją od sierpnia 2022 roku. Jego miejsce zajął Jacek Orzeł – poinformowało Radio ZET.

– Jak ustalił dziennikarz śledczy Radia ZET Mariusz Gierszewski, do odwołania p.o. szefa NCBiR Pawła Kucha doszło bezpośrednio po ubiegłotygodniowej kontroli poselskiej Michała Szczerby i Dariusza Jońskiego z Koalicji Obywatelskiej – czytamy na stronie radia.

Po przejrzeniu dokumentów posłowie uznali, że firma 27-latka nie dysponuje potrzebnym do realizacji zgłoszonego projektu badawczego potencjałem. Nie posiada również wkładu własnego w wysokości 17 mln zł potrzebnego na uzyskanie pieniędzy z banku.

O przypadku tej firmy można więcej przeczytać TUTAJ. Według obecnych ustaleń, projekt ten uzyskał 10 na 16 punktów w ocenie NCBiR, czyli najniższą możliwą do otrzymania dofinansowania.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

Posłowie chcą unieważnienia konkursu w części do wspomnianej firmy oraz drugiej, która otrzymać miała 123 mln zł przy ubiegłorocznym dochodzie w wysokości 132 złotych. TUTAJ więcej o tej firmie.

– NCBiR zapewnia, że nie doszło jeszcze do podpisania umowy z 27-latkiem z Gdańska, a jego projekt musi przejść przez kolejne sito – podało Radio ZET.

radiozet.pl / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne/fot. Dominik Cwikła/Kontrrewolucja.net ⓒ

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net