21 czerwca 2024
Gospodarka i prawo

Kaczyński twierdzi, że banki zostaną obłożone podatkiem. Dotychczasowa polityka na to nie wskazuje

Jarosław Kaczyński przekonywał, że banki zostaną obłożone podatkiem, jeśli nie zaczną „radykalnie podnosić oprocentowania depozytów”. W efekcie akcje banków na warszawskiej giełdzie spadły. Reakcja jest zaskakująca, ponieważ dotychczasowa polityka rządzącej oligarchii była skrajnie korzystna dla banków, o czym informowało nawet NBP. W związku z tym jest marna szansa, by „groźby” szefa PiS były czymś więcej, niż słowami rzuconymi do żelaznego elektoratu.

Kaczyński grzmiał, że banki powinny „radykalnie podnosić” oprocentowanie depozytów. – A jeśli tego nie zrobią, zostaną obłożone dodatkowym podatkiem – powiedział i dodał, że prowadzone są w tej sprawie „oficjalne rozmowy premiera Mateusza Morawieckiego”.

W efekcie akcje banków dziś rano na warszawskiej giełdzie spadły o kilka procent, w przedziale od ponad 1 proc. do ponad 4,3 proc..

Ciężko jednak brać na serio zapowiedzi prezesa PiS. Międzynarodowe korporacje bankowe w ostatnich latach mają w Polsce niezwykle wielkie zyski. Oficjalnie poinformowało o tym NBP pod koniec ubiegłego roku.

– Zysk netto sektora bankowego w okresie styczeń-listopad 2021 roku wyniósł 12,18 mld zł, co oznacza wzrost rok do roku o 54,7 proc. – napisano w oficjalnym komunikacie NBP.

money.pl / kontrrewolucja.net

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Kaczyński twierdzi, że banki zostaną obłożone podatkiem. Dotychczasowa polityka na to nie wskazuje

  • Tyle już było obiecanek rządzących że aż głowa boli. Co inne mówią a co inne robią. Zresztą Morawiecki nie pozwoli aby zaszkodzić światowej finansierze. On z tego środowiska się wywodzi więc krzywdy nie da im zrobić.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net