Kilkanaście milionów złotych dla wielkich mediów oraz setki tysięcy dla wiernych partii. Tyle zapłaciliśmy za reklamowanie szczepień tylko za dwa miesiące

Stowarzyszenie Watchdog Polska opublikowało zestawienie rządowych płac dla mediów za reklamowanie preparatów na koronawirusa SARS-CoV-2. Liczby te dotyczą tylko grudnia i stycznia. W skali całego roku pieniądze wywalone na propagandę także w prywatnych mediach zapewne są o wiele większe.

Pełne zestawienie wydatkowania naszych pieniędzy za grudzień 2020 roku i styczeń roku obecnego znajduje się TUTAJ.

Największym beneficjentem okazało się być RMF FM, które łącznie zgarnęło 3 mln zł z naszych podatków. Drugie miejsce zajął Polsat, biorąc 2,6 mln zł. Podium zamknęło TVP – otrzymało 1,7 mln zł. Najwyraźniej dodatkowe 2 miliardy złotych z naszych kieszeni to za mało.

Zbieramy jeszcze przez tydzień! Wesprzyj rozwój niezależnych, bezpartyjnych mediów. KLIKNIJ TUTAJ i przejdź do zrzutki. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

Zaraz za TVP z wynikiem 1,5 mln zł znalazło się Polskie Radio. Ponad milion zł wzięła grupa ZPR Media – wydająca m.in. „Super Express”, Radio ESKA czy „Murator”.

Następnie po 400 tys. zł zgarnęło środowisko Radia Maryja (400 tys. zł łącznie za emisje spotów dla fundacji Lux Veritatis), media Tomasza Sakiewicza („Gazeta Polska”, niezalezna.pl) oraz spółka Fratria związana z braćmi Karnowskimi (telewizja internetowa wpolsce.pl oraz portale spółki. 100 tys. zł przekazano na Instytut Nowych Mediów stworzony przez Eryka Mistewicza.

Nasze pieniądze trafiły także do Poczty Polskiej S.A. Za „wykonanie usługi pocztowej niepowszechnej druku bezadresowego w obrocie krajowym” zgarnęła 3,1 mln zł.

Przypominamy, że są to kwoty tylko za dwa miesiące. Być może do kogoś dotrze, dlaczego wielkie media mówiły wyłącznie w pozytywnych kontekście o szczepieniach?

nczas.com / siecobywatelska.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “Kilkanaście milionów złotych dla wielkich mediów oraz setki tysięcy dla wiernych partii. Tyle zapłaciliśmy za reklamowanie szczepień tylko za dwa miesiące

  • 24 kwietnia 2021 o 15:07
    Bezpośredni odnośnik

    No tak , ten kto ma dobre układy w naszym „bantu-stanie, zawsze będzie zgarnał profity w przeciwieństwie do tych mniej uprzywilejowanych , hotelarzy,restauratorow,fryzjerów, pralni, fitness klubów czy chodzby wszystkich właścicieli wyciągów narciarskich.
    Mam nadzieję, że kiedyś przyjdzie czas na zapłatę za to co rządzący uczynili z naszym krajem. Mam nadzieję że braknie latarni ….

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net