9 czerwca 2024
Gospodarka i prawoKościół i wiara

Klimatyści i globaliści chwalą Franciszka. Przewodniczący COP28: Potrzeba szybkiej transformacji, dzielimy jego nadzieje

Dr Sultan Al Jaber, przewodniczący Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP28) wyraził poparcie dla deklaracji Franciszka w sprawie ideologii klimatycznej. Podkreślił, że transformacja energetyczna na Zachodzie musi nastąpić szybko.

– Dzielimy nadzieję Papieża Franciszka, że konferencja klimatyczna COP 28 pozwoli na zdecydowane przyspieszenie procesu transformacji energetycznej – powiedział dr Al Jaber.

Dr Sultan Al Jaber to przewodniczący COP28. Jest również ministrem przemysłu i zaawansowanych technologii w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wczoraj spotkał się z Franciszkiem. Podkreślił, że celem COP28 jest ograniczenie wzrostu temperatury Ziemi do 1,5 st C względem stanu z II połowy XIX wieku.

– Dotychczasowe raporty pokazują, że znajdujemy się daleko poza szlakiem wiodącym do sukcesu. Dlatego musimy ograniczyć roczne emisje o 43 proc. przed 2030 r. – powiedział dr Al Jaber, cytowany przez serwis watykański.

– Skutki zmiany klimatycznej już nas dotykają, o czym można się przekonać, śledząc doniesienia medialne – podał portal vaticannews.va, co wprost jest przyznaniem, że ocena dotycząca klimatu pochodzi z mediów i wielkich korporacji, a nie faktycznie naukowych danych.

Dalej watykański portal przekonuje, że „skutkami zmian klimatycznych” maja być „ekstremalne zjawiska pogodowe, dotkliwe susze czy szybszy wzrost poziomu mórz”.

– Potrzebujemy szybkiej i sprawiedliwej transformacji energetycznej, która nikogo nie zostawi samemu sobie, zwłaszcza tych 800 mln ludzi, którzy nie mają dziś dostępu do energii – głosił dr Sultan Al Jaber.

Dodał, że „nieodpowiedzialnym” byłoby „proste wyłączenie dzisiejszego systemu”. Natomiast ma zostać zbudowany nowy sposób działania, który „płynnie zastąpi stary”.

– Ograniczmy emisje, a nie postęp – przekonywał szef COP28.

– COP 28 ma na celu korektę kursu poprzez przełożenie zobowiązań na projekty, trendów na transformację, a porozumień na działania – konytnuował.

28 edycja COP odbędzie się w Dubaju w ZEA w dniach 30 listopada – 12 grudnia. Zorganizowany będzie tam również tzw. „Pawilon Wiary”. Będą tam przemawiali przywódcy fałszywych religii.

vaticannews.va / kontrrewolucja.net

fot. YT/ROME REPORTS in English

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net