18 maja 2024
Gospodarka i prawo

Kolejne przejęcie. Polski lider w skali Europy stanie się własnością Amerykanów

pixabay

Tym razem Polska traci w branży drobiarskiej. Amerykański koncern Cargill przejmuje podmioty działające w ramach polskiej grupy Konspol. Polska grupa jest europejskim liderem w produkcji i przetwórstwie kurczaka.

Konspol to najbardziej zaawansowany technologicznie producent i przetwórca kurczaka w Polsce. – Cargill to firma o ogromnym dorobku i globalnym zasięgu. Jednocześnie pozostaje firmą prywatną znajdującą się w rękach rodziny. W trakcie negocjacji miałem okazję przekonać się, że podzielamy wiele wartości. Mam pewność, że to najlepsza gwarancja przyszłości Konspolu, który, wraz z rodziną, rozwijam od ponad 40 lat – mówi Kazimierz Pazgan, założyciel Konspolu.

Według już zawartej umowy, strony zobowiązane są do sfinalizowania transakcji po pozytywnej weryfikacji ze strony administracyjnej, m.in. UOKiK.

Transakcją objęte są wszystkie podmioty grupy Konspol wraz z zapleczem produkcyjnym oraz portfolio produktowym. Przejęte zostaną więc zakłady produkcji pasz, pięć kompleksów hodowlanych, ubojnie oraz dwa zakłady produkcyjne.

– Docelowa transakcja zwiększy potencjał przedsiębiorstw pozostających w rękach rodziny Pazganów. Wśród ambitnych planów inwestycyjnych, wiodące są projekty w zakłady produkcyjne w Azji, między innymi realizowana już inwestycja w Indonezji – napisano w komunikacie Konspolu.

money.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net