2 kwietnia 2024
Gospodarka i prawo

Kołodziejczak ostro ws. Ukrainy! „Albo się dogadają z Polską, albo wprowadzimy kolejne ograniczenia”

– Albo dogadacie się z Polską, albo będziemy musieli wprowadzić kolejne ograniczenia w przywozie ukraińskich towarów – zadeklarował wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak, zwracając się do władz Ukrainy.

Wypowiedź padła w Polsat News. Kołodziejczaka zapytano m.in. o rozważanie przez rząd jednostronnego embarga na przywóz towarów rolno-spożywczych. Zdaniem wiceministra, nie można wykluczyć takiej opcji z powodu braku współpracy ze strony ukraińskiej.

Dodał, że jutro minister Czesław Siekierski będzie rozmawiał ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Mykołą Sołskim.

– Dzisiaj piłka po stronie Ukrainy. Albo chcą się z nami dogadać, albo będziemy musieli wprowadzać kolejne ograniczenia – stwierdził Michał Kołodziejczak.

Zapowiedział również rozmowy z protestującymi rolnikami. Miałyby one się odbyć w przyszłym tygodniu.

Wiceministra zapytano również o to, czy polskim rolnikom „powinno być wstyd” z powodu wysypania zboża z Ukrainy z transportu kolejowego, jak twierdził były ukraiński ambasador w Polsce Wasyl Zwarycz. Kołodziejczak odpowiedział, że „nie”.

– To pokazuje, jaka jest skala niezadowolenia na polskie wsi, do której przez wiele lat doprowadzała zła polityka rolna. Czy myśli pan, że gdyby rolnik nie miał problemów, byłby majętny, to wyszedłby na ulicę i rozsypał zboże? – odpowiedział Kołodziejczak.

Skrytykował również wypowiedź prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego. Ten przekonywał, że „sytuacja nie dotyczy zboża, ale najprawdopodobniej polityki”.

– To jest też działanie, które pokazuje jasno, co dziś robi Ukraina. Ja mówię jasno, skierowałem słowa do prezydenta Zełenskiego: Zajmij się swoją polityką, macie u siebie też problemy – mówił Kołodziejczak.

– Czy prezydent Zełenski straszy nas, że wprowadzi embargo na produkty z Polski? W tej sytuacji, w jakiej jest Ukraina, on chce to robić? To tam chodzi o politykę czy o co chodzi? Bo mi się wydaje, że tam chodzi o jakąś dziwną politykę z Ukrainą – stwierdził wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak.

Ocenił również, że „rozpoczyna się dziwny szantaż” w relacjach Ukrainy z Polską.

rmf24.pl / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne / fot. YT / polsatnews.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net