Koncern farmaceutyczny skazany na karę 60 mln USD za korumpowanie lekarzy i urzędników teraz ogłasza, że ma szczepionkę na koronawirusa

– Od kilku dni – przy aplauzie mediów oraz polityków i części lekarzy – trwa wychwalanie niczym zbawienia amerykańskiego koncernu Pfizer. Ten ogłosił, że wynalazł „bezpieczną szczepionkę”, która działa w około 90 proc., ponadto nie wywołuje skutków ubocznych. Ten sam koncern w 2012 roku musiał zapłacić 60 mln USD grzywny za korumpowanie lekarzy oraz urzędników administracji publicznej w wielu państwach na dwóch kontynentach – pisze Dominik Cwikła na portalu prawy.pl.

Portal prawy.pl przypomina artykuł z sierpnia 2012 roku pt. „Wielki koncern korumpował lekarzy. Zapłaci za łapówki”.

– Największy koncern farmaceutyczny świata Pfizer z USA będzie musiał zapłacić za korumpowanie lekarzy 60 mln dol. grzywny. Jak twierdzi amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), koncern wraz z przejętą w 2009 r. firmą Wyethm wręczał łapówki w Europie i Azji. Pracownicy firmy korumpowali lekarzy i członków administracji publicznej m.in. w Bułgarii, Rosji, we Włoszech, w Chinach, Chorwacji, Czechach, Serbii i Kazachstanie – napisano.

– Schemat działania był prosty. Przedstawiciele firmy zapraszali lekarzy na szkolenia. W ten sposób starali się „załatwić” zgodę na wprowadzenie leków do sprzedaży oraz zwiększyć zakres ich stosowania – podaje prawy.pl.

– W przypadku Rosji, szpitale dostawały 5 proc. od sprzedaży wypisanych przez siebie leków. Trwało to od połowy lat 90-tych do 2005 roku. W Chinach z kolei lekarze otrzymywali od koncernu „punkty motywacyjne”. Można było wymienić je na drogie okulary, herbatę oraz telefony komórkowe – wyjaśniono.

Sam koncern Pfizer twierdził, że nie wiedział o praktykach swoich zagranicznych przedstawicieli. Stąd też otrzymał zmniejszoną karę w wysokości 60 mln USD.

prawy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

5 thoughts on “Koncern farmaceutyczny skazany na karę 60 mln USD za korumpowanie lekarzy i urzędników teraz ogłasza, że ma szczepionkę na koronawirusa

 • 6 grudnia 2020 o 10:46
  Permalink

  I tak oto zbliżamy się do delegalizacji koncernów i korporacji.

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2020 o 19:05
  Permalink

  Czy ta szczepionka na Convict to też za łapówki?

  Odpowiedz
 • 7 grudnia 2020 o 06:39
  Permalink

  to tak się dzieje cały czas, kiedy to się skończy, ??!!!

  Odpowiedz
 • 8 grudnia 2020 o 16:09
  Permalink

  „Nasze soroszęta” mają wszak krewniaków i tam należy poszukać powiązań towarzysko-
  biznesowych.Założe się ,że za kilka dni zacznie się nękanie dziennikarzy ale nie tych z pierwszej lini: zapobiegawczo ot zwolniono jakichś niepokornych z lokalnych gazet,stacji radiowych i tv.
  Zastraszanie Nas przez reżymowe media i nękanie przez administrację to kolejny etap
  „walki z covidem-SARS COV 2

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.