Koniec strajku w LOT. Spór zbiorowy nadal trwa

BriYYZ from Toronto, Canada, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commoms

Zakończono akcję protestacyjną w LOT. Zarząd spółki ugiął się pod najważniejszymi postulatami protestujących. Prawny spór zbiorowy trwa nadal.

Spotkanie, po którym zakończono strajk, skończyło się o godz. 2 w nocy. – Zakończono strajk, ale spór zbiorowy z pracodawcą trwa – poinformowała wiceprzewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego Agnieszka Szelągowska.

Adrian Kubicki, rzecznik prasowy LOT powiedział, że spółka przywróciła przewodniczącą Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego (ZZPPiL) Monikę Żelazik oraz wszystkich zwolnionych w związku ze strajkiem rozpoczętym prawie 2 tygodnie temu. Uchylono także naganę dla szefa Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT Adama Reszoty.

– Zarząd zobowiązał się też do niedochodzenia od organizatorów kierujących strajkiem i uczestników roszczeń pieniężnych, związanych z akcją strajkową – informuje rzecznik spółki. Dodał też, że „zarząd PLL LOT zobowiązał się też do wszczęcia prac nad nowym regulaminem płac od 7 listopada”.

Obie strony zobowiązały się do „zachowania spokoju społecznego przez okres co najmniej 24 miesięcy pod warunkiem przestrzegania prawa i warunków porozumienia”. Wszelkie kwestie sporne mają też być rozstrzygane najpierw na drodze polubownej.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.