KPB uruchomił akcję „Zapytaj Sanepid”. Instytucja twierdzi, że to „nadużycie”

Aby zająć urzędników sanepidu i odciągnąć ich od coraz absurdalniejszych kontroli otwierających się firm, Kongres Polskiego Biznesu uruchomił akcję oraz stronę internetową zapytajsanepid.pl. Za jej pośrednictwem można wygenerować wniosek o udostępnienie informacji publicznej, na który instytucja powinna – gdybyśmy żyli w państwie prawa – odpowiedzieć. Sanepid jednak twierdzi, że to „efekt nadużycia prawa dostępu do informacji publicznej”.

– Korzystając z prawa dostępu do informacji, mamy zamiar zająć ich czymś pożyteczniejszym – a do tego potrzebujemy Twojej pomocy! Sanepid gnębi przedsiębiorców coraz bardziej. Obserwujemy kompletne bezprawie i brak zasad moralnych. Państwo PiS działa jak grupa przestępcza. Sprawdźmy, jak jest zorganizowane. Sami nie ustąpią, musimy im w tym pomóc. Pokażmy, że potrafimy jako społeczeństwo wspólnie dać opór tym bolszewickim praktykom – czytamy na zapytajsanepid.pl.

Poprzez stronę przygotowaną przez KPB możemy wygenerować wniosek o dostęp do informacji publicznej. Następnie można go pobrać – z wylosowanymi już przez system pytaniami – i wysłać do sanepidu.

– To państwo wytoczyło otwartą wojnę przedsiębiorcom. Trzeba się bronić, jakkolwiek kontratakować, póki jest jeszcze czego bronić. Dlatego zapraszam na stronę zapytajsanepid.pl. Okazało się ostatnio, że pracownicy Sanepidu mają zbyt dużo wolnego czasu, zamiast zajmować się tym, czym powinni, chodzą po restauracjach. Może warto ich zapytać o kilka spraw w trybie dostępu do informacji publicznej, będą mieli mniej czasu na głupoty – zachęca na Facebooku Sławomir Mentzen, prezes KPB.

Jak się jednak okazuje, Sanepid już miga się od obowiązku. – Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że wnioski literalnie przez wnioskodawców określone jako wnioski o dostęp do informacji publicznej kierowane GIS z instrumentalnym wykorzystaniem przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. z 2020 r. poz. 2176), a w oparciu o inicjatywę „ZapytajSanepid.pl”, nie stanowią wniosków o dostęp do informacji publicznej w rozumieniu tej ustawy i są jedynie efektem nadużycia prawa dostępu do informacji publicznej – przekonuje na rządowej stronie Krzysztof Saczka, wz. Głównego Inspektora Sanitarnego.

gov.pl / zapytajsanepid.pl / facebook.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net