Ks. Gniadek SVD: Kryptowaluty to eksperyment i wielu na nich straci. Ale podobnie było z historią lotnictwa

Znany z wolnościowych wypowiedzi kapłan napisał post dotyczący kryptowalut oraz przypomina, że „ludzie stracili zaufanie do pieniądza fiducjarnego, instytucji banku centralnego i szukają nowych rozwiązań”. Zwraca też uwagę, że wielu straci i wyjaśnia, dlaczego jest to naturalna kolej rzeczy.

– Według Paula Krugman’a, ekonomisty i zdobywcy Nagrody Nobla, bitcoin niszczy 300 lat rozwoju finansów. A może właśnie o to chodzi? Ludzie stracili zaufanie do pieniądza fiducjarnego, instytucji banku centralnego i szukają nowych rozwiązań. To już kolejny noblista i keynesista, który krytykuje bitcoina – pisze werbista.

– Kryptowaluty są nadal w fazie eksperymentalnej. Blockchain jest nową technologią, testowaną przez ludzi, którzy inwestują w to własne pieniądze. To nowa technologia, której jeszcze nikt wcześniej nie próbował i nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości. Z pewnością niejeden straci cały swój majątek przy jej testowaniu. To koszty, które trzeba ponieść za wprowadzanie nowych rozwiązań. Ponoszą je ludzie z pasją – przyznaje kapłan. Zwraca jednak uwagę, że „podobnie było z lotnictwem”. – W ludziach było odwieczne pragnienie wzbicia się w przestworza. Otto Lilienthal zginął w 1896 roku podczas lotu na szybowcu własnej konstrukcji. Dzisiaj mamy duże samoloty i bezpieczne loty – zauważa ks. Jacek Gniadek.

– Kryptowaluty wkraczają aktywnie w nowy obszary naszego życia i chyba wszystko wskazuje na to, że nie ma już odwrotu. Potwierdzeniem tego są słowa P. Krugman’a – podsumowuje.

https://www.facebook.com/jgniadeksvd/posts/2335596030004491

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.