Kto skorzysta na nowym ładzie Morawieckiego? „Deweloperzy i banki. Kolega Morawieckiego mu powiedział…” (KORONA TV)

Dr Marcin Masny w Korona TV stwierdził, że nowy ład Morawieckiego to w rzeczywistości „pomoc bankom” i to one – wraz z deweloperami mieszkaniowymi – zgarną najwięcej zysków przez rządowy program, kosztem reszty społeczeństwa. O ile zostanie wprowadzony w życie.

– Deweloperzy i banki oczywiście, bo to jest pomoc bankom. Na to właśnie Lewica zwróciła uwagę od razu, że gwarantowanie kwoty własnej młodym małżeństwom jest pomocą bankom. Bo oni wezmą kredyt, a banki, które lecą teraz na pysk i mają kłopoty z akcją kredytową, bo kredyty się nie sprzedają. Mają też inne problemy – powiedział dr Masny w programie Dominika Cwikły.

– Myślę, że ten pomysł wyszedł ze środowisk bankowych. Ktoś, jakiś kolega Morawieckiego mu powiedział „słuchaj, jakoś podreperuj nam naszą akcję kredytową”, no to… właśnie jeszcze nie podreperował. Jedynym przedsięwzięciem z tego koncertu życzeń, zresztą zupełnie niespójnego i bełkotliwego, które już się zaczyna, to przedsięwzięcie podatkowe – zauważył gość Korona TV.

– PIT i składka zdrowotna, może składka na ZUS – to jest jedyne, co się teraz dzieje. Już wiadomo, że do końca czerwca mają być te przepisy przygotowane – zaznaczył dr Marcin Masny.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.