Kukiz o 500+ dla Ukraińców: W bonach lub w gotówce

– Uważam, że (uchodźcy z Ukrainy przebywający w Polsce) powinni dostawać 500+ w bonach żywnościowych. Natomiast jeżeli nie ma takiej możliwości, to może być gotówka – powiedział Paweł Kukiz w „Porannej Rozmowie” w RMF FM. Postulował również o zapewnienie Ukraińcom pracy oraz wysyłanie większej pomocy dla uchodźców wojennych na terenie samej Ukrainy.

– Uważam, że powinni w pierwszej kolejności dostawać w bonach, żywnościowych czy tego typu. Natomiast oczywiście, jeżeli nie ma takiej możliwości, to może być gotówka – mówił Paweł Kukiz.

– To nie jest na zasadzie „tak albo nie” i za wszelką cenę „koncepcja Kukiza”. Nie. Natomiast generalnie wielokrotnie zwracałem uwagę na to wczoraj na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, a wcześniej na spotkaniu opozycji z rządem, na zwiększenie pomocy Ukraińcom tam. Nie w taki masowy, nieskoordynowany sposób, ale poprzez wspomaganie ośrodków dla uchodźców ze wschodniej Ukrainy, którzy przyjeżdżają w pobliże polskiej granicy na zachodnią Ukrainę i uciekają przed działaniami wojennymi – dodał poseł Kukiz.

Dalej zwrócił uwagę, że należy mówić o pomocy Ukraińcom na Ukrainie, „by jak najmniej Ukraińców przyjeżdżało do Polski”.

– Nie zamykać granicy, ale pomagać rozwijać ośrodki dla uchodźców przy granicy z polską po stronie ukraińskiej. Niech pan zauważy, ile problemów jest mniej – są tam szkoły, jest edukacja, to są przede wszystkim kobiety i dzieci – podkreślił Kukiz.

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Kukiz o 500+ dla Ukraińców: W bonach lub w gotówce

  • 30 marca 2022 o 16:48
    Permalink

    Kolejny, który chętnie wydawałby pieniądze z cudzego portfela. Typowy socjalista. Dla mnie nic nowego (nigdy się nie nabrałem na tę jego rzekomą antysystemowość), ale może niektórzy przejrzą na oczy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net