Lidl na Litwie wprowadza segregację sanitarną dla swoich klientów. Czy koncern odmówi obsługi także w Polsce?

Od dzisiaj sklepy sieci Lidl na Litwie nie będą obsługiwały klientów bez paszportów covidowych. Sieć twierdzi, że to reakcja na nowe przepisy, które nakazują zapewnienie co najmniej 30 m2 na jednego klienta.

Paszporty covidowe mają sprawdzać pracownicy ochrony. Dotyczy to 59 sklepów w 23 miastach Litwy.

Według raportu mobilności Google, po wprowadzeniu paszportów covidowych w kraju ruch w sklepach zmniejszył się o 16,5 proc.. Przedsiębiorcy alarmują, że straty są jednak wyższe.

Jeden z internautów z Litwy opisał na Twitterze życie osoby bez paszportu covidowego. Popularne stają się znane z czasów ZSRS targowiska przy ulicach, gdzie obowiązuje jedynie płatność gotówką.

– Moja żona i ja zostaliśmy zawieszeni bez wynagrodzenia na 4 tygodnie. Nie możemy wrócić do naszej pracy. Nie jestem pewien, czy nasi pracodawcy pozwoliliby nam wrócić. Nawet gdyby to zrobili, nasi koledzy nami gardzą, życzą nam w mediach społecznościowych śmierci. Nic, co możemy zrobić, nigdy tego nie wymaże. Nie możemy tam pracować – opisał Litwin.

– Nie możemy znaleźć nowej pracy w naszych zawodach. Moja żona i ja mamy bardzo różne prace w bardzo różnych dziedzinach. Ale wszystkie miejsca pracy w obu dziedzinach wymagają teraz przepustek covidowych. Nie ma przepustki, nie ma pracy – dodał.

Ponadto w miejscowym supermarkecie nie można zakupić żywności. Tę można kupić w małych sklepikach przy ulicach, sprzedających żywność oraz farmaceutyki, okulary, soczewki kontaktowe oraz artykuły rolnicze i produkty dla zwierząt.

– W naszej okolicy ogranicza nas to do jednego małego, drogiego sklepu – podsumował relację internauta.

Rozkwit przeżywają także urządzone na wzór z czasów litewskiej SRS targi. Organizowane są przy ulicach i na parkingach. Produkty sprzedawane są tylko za gotówkę na małych stolikach lub z tyłu samochodów.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net