23 czerwca 2024
Gospodarka i prawo

MFW prognozowało spadek rosyjskiej gospodarki. Zmienili ocenę

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) prognozował spadek wartości rosyjskiej gospodarki o 2,3 proc.. Teraz zmienił swoje prognozy i zapowiada wzrost o 0,3 proc..

Informację na ten temat zamieszczono w opublikowanej przez MFW zaktualizowanej prognozie stanu gospodarki na świecie i w poszczególnych krajach w latach 2023-2024. Jeszcze w październiku MFW zapowiadało, że gospodarka Rosji zmniejszy się w obecnym roku o 2,3 proc..

Teraz jednak prognozy zmieniono. MFW zapowiada, że rosyjska gospodarka wzrośnie o 0,3 proc. w tym roku. Z kolei w 2024 roku MFW oczekuje wzrostu o kolejne 2,1 proc..

Jak można się domyślić, zmiany oceny Rosji wynikały z powodu sytuacji dotyczącej Ukrainy. Jeszcze przed najazdem w lutym ubiegłego roku MFW spodziewał się wzrostu rosyjskiej gospodarki o 2,1 proc. w 2023 roku. Już po wybuchu wojny ocena zmieniła się na spadek o 2,3 proc..

Później prognozy jeszcze się pogorszyły. Zapowiedziano spadek rosyjskiej gospodarki o 3,5 proc.. Jesienią spodziewany spadek zmniejszono do 2,3 proc..

Teraz zaś zapowiedziano znowu wzrost, choć mniejszy, niż około rok temu.

Według wyliczeń MFW, PKB Rosji w ubiegłym roku spadło o 2,2 proc.. W październiku MFW spodziewało się spadku na poziomie 3,4 proc..

dorzeczy.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net