11 kwietnia 2024
Gospodarka i prawo

Mieszkańcy dostali „wybór”: 9-letnie auta na złom albo na Ukrainę. Jak nie – ogromny haracz

Władze Londynu wprowadzili rabunkowy przepis pod pretekstem ochrony klimatu. Właściciele normalnych samochodów, które mają 9 lub więcej lat, muszą pozbyć się swoich pojazdów. Mogą „wybrać”, czy oddadzą je na złom, czy przekażą Ukrainie. Mogą również zapłacić potężny haracz, aby móc zachować pojazd.

Władze Londynu wprowadziły dla mieszkańców stolicy absurdalne, rabunkowe przepisy. Mieszkańcy Londynu będą musieli pozbyć się swoich aut, jeśli te mają dziewięć lub więcej lat.

Pretekstem dla bandyckiego przepisu jest oczywiście ochrona klimatu. Według wstępnych szacunków, ze stolicy zniknie więc lada moment około 700 tys. pojazdów.

Pierwotnie władze Londynu chciały nakazać zezłomowanie samochodów. Potem jednak ktoś „mądry” wpadł na pomysł, który zrealizowano. Chodzi o możliwość przekazania samochodu na rzecz państwa ze stolicą w Kijowie.

Przepisy te weszły w życie 15 marca. Dotyczą samochodów napędzanych olejem spalinowym wyprodukowanych przez 2015 rokiem oraz samochodów benzynowych starszych, niż wyprodukowane w 2006 roku.

Media zajmujące się motoryzacją wyliczyły, że – zależnie od modelu i stanu pojazdu – auta takie mogą być warte już po przeliczeniu na złotówki około 100 tys. zł. Tymczasem jedyne, co zaoferowano posiadaczom aut, to symboliczna rekompensata w wysokości 2 tys. funtów, czyli około 10 tys. zł.

Przepisy dopiero po wejściu w życie stały się obiektem powszechnej krytyki. To swoją drogą wskazuje, że ludzie w demokracji nie mają pojęcia i nie interesują się, o czym dyskutują rządzący nawet na oficjalnym szczeblu.

Co ciekawe, nowelizacja przepisów zezwalająca na oddanie Ukrainie samochodu zamiast na złom, to efekt inicjatywy mera Kijowa Witalija Kliczki. Jak widać, Kijów posiada potężne wpływy w Europie.

Posiadacze aut objętych bandyckim przepisem mogą zachować auto, pod warunkiem płacenia haraczu w wysokości 12,5 funta dziennie, czyli około 63 zł. W skali roku to 4,5 tys. funtów, czyli ponad 22,7 tys. zł.

Jeśli Polacy nie postawią się zdecydowanie klimatycznemu ruchowi, podobnych napaści na naszą własność możemy spodziewać się również u nas.

nczas.info / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne / fot. pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net