Minister rolnictwa podał się do dymisji. Kowalczyk nie dał rady z ukraińskim zbożem

Wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk podał się do dymisji. Informację przekazał podczas wygłoszonego dziś oświadczenia.

Kowalczyk był ministrem rolnictwa od 26 października 2021 roku.

– Ponieważ widać bardzo wyraźnie, że ten podstawowy postulat rolników nie zostanie spełniony, podjąłem decyzję, złożyłem rezygnację z funkcji ministra rolnictwa i rozwoju wsi – powiedział Henryk Kowalczyk.

Dodał, że jednym z punktów porozumienia z rolnikami podpisanego w ubiegłym tygodniu było zobowiązanie, że rząd warszawski wystąpi do KE o uruchomienie klauzuli ochronnej w zakresie importu bezcłowego zboża z Ukrainy.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

– Taki wniosek poszedł 31 marca ze strony polskiego rządu, wspólnie z rządami Słowacji, Rumunii, Węgier i Bułgarii, natomiast Komisja Europejska opublikowała projekt przedłużenia bezcłowego i bezkontyngentowego importu zbóż z Ukrainy na kolejny rok, co ma obowiązywać od czerwca tego roku do 5 czerwca 2024 roku – kontynuował.

Nie wiadomo, czy Kowalczyk pozostanie wicepremierem.

tvn24.pl

fot. YT/Telewizja Republika

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net