22 maja 2024
Gospodarka i prawo

Moderna pozywa Pfizera o dwa patenty na szprycę. Gigant odmawia komentarza

– Moderna poinformowała o pozwaniu Pfizera i jego niemieckiego partnera BioNTech za naruszenie patentu przy opracowywaniu pierwszej szczepionki przeciw COVID-19 – poinformowało BBC.

Amerykański koncern Moderna przekazał informację o bezprawnym wykorzystaniu przez Pfizer i BioNTech w preparacie Comirnaty patentu Moderny złożonego kilka lat wcześniej. Chroni on technologię preparatu zapobiegawczego, Spikevax.

Firma złożyła pozwy o naruszenie patentu zarówno w amerykańskim sądzie federalnym jak i w sądzie niemieckim.

– Składamy te pozwy, aby chronić innowacyjną platformę technologiczną mRNA, którą zapoczątkowaliśmy, zainwestowaliśmy miliardy dolarów w jej tworzenie i opatentowaliśmy w dekadzie poprzedzającej pandemię Covid-19 – powiedział dyrektor generalny Moderny Stephane Bancel.

Moderna w oświadczeniu dla mediów przekazała, że Pfizer/BioNTech skopiowała dwa rodzaje jej własności intelektualnej. Jeden z nich dotyczy technologii mRNA. Według Moderny, jej naukowcy zaczęli opracowywać ją w 2010 roku i jako pierwsi potwierdzili jej skuteczność w działaniach na ludziach w 2015 roku.

Drugie naruszenie to kodowanie białka kolca na zewnątrz wirusa.

ABC News zapytało Pfizera o tę sprawę. Rzecznik firmy odmówiła komentarza twierdząc, że firma nie otrzymała jeszcze kopii pozwu.

polsatnews.pl / kontrerwolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Moderna pozywa Pfizera o dwa patenty na szprycę. Gigant odmawia komentarza

  • No i dobrze. Jeśli nasi wrogowie zaczynają się żreć między sobą, to dobry znak.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net