10 czerwca 2024
Gospodarka i prawo

Morawiecki twierdzi, że po 15 września nie będzie zezwolenia na import ukraińskiego zboża

– Polska nie pozwoli, żeby zalało nas ukraińskie zboże. Niezależnie od tego, jaka będzie decyzja brukselskich urzędników, nie otworzymy naszych granic – przekonywał dziś rano w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. 15 września skończy się unijne embargo na ukraińskie zboża.

Unijny zakaz obowiązujący do 15 września dotyczy importu pszenicy, kukurydzy, nasion słonecznika i rzepaku do pięciu państw sąsiadujących z Ukrainą. Polacy oczekują, że zakaz zostanie przedłużony za wszelką cenę.

Władze warszawskie od pewnego czasu zmieniły nastawienie. Nie udają, że problemu nie ma, tylko zapowiadają przedłużenie zakazuj importu, nawet na szczeblu krajowym, jeśli Bruksela nie przedłuży zakazu unijnego.

– Polska nie pozwoli, żeby zalało nas ukraińskie zboże. Niezależnie od tego, jaka będzie decyzja brukselskich urzędników, nie otworzymy naszych granic – napisał w serwisie X premier Morawiecki dziś rano.

Dodał, że teraz „Unia rozważa, czy utrzymać to embargo”.

– Powiem wam jak to się skończy. Polska nie pozwoli, by zalało nas ukraińskie zboże. Niezależnie od tego jaka będzie decyzja brukselskich urzędników, my granicy nie otworzymy. Tam muszą wziąć to pod uwagę, bo to Polacy decydują jak mają wyglądać sprawy w naszym własnym domu – przekonywał Morawiecki.

Wypowiedź rzeczywiście jest stanowcza. Należy jednak przypomnieć, że już wielokrotnie obecnie rządząca oligarchia twardo wypowiadała się na jakiś temat, po czym postępowała dokładnie odwrotnie, ogłaszając przy tym swój sukces.

Należy więc poczekać na konkretne decyzje i ich realizację, a nie wierzyć w nic nie warte słowa polityków, do tego w okresie kampanii wyborczej.

rmf24.pl / kontrrewolucja.net

fot. TT/Mateusz Morawiecki

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net