MSZ chce przyspieszyć ściąganie pracowników z Afryki i Azji

RMF FM poinformowało, że MSZ „chce przyspieszyć procedury związane z zatrudnianiem w Polsce pracowników sezonowych z Azji i z Afryki”. Resort zamierza stworzyć w tym celu konsulat w Bangladeszu oraz zatrudnienie większej ilości pracowników w konsulacie w Indiach.

Tworzenie z Polski państwa multikulturowego idzie pełną parą. MSZ pracuje nad przyspieszeniem procedur związanych z zatrudnianiem w Polsce sezonowych pracowników z Afryki i Azji.

– Na długie procedury skarżą się m.in. sadownicy i właściciele firm transportowych, którzy szukają w Azji chętnych do pracy – podaje portal rmf24.pl.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

Aby przyspieszyć procedurę, pojawił się plan stworzenia konsulatu w Bangladeszu. Więcej pracowników ma zostać też zatrudnionych w konsulacie w Indiach.

– Konsulat, a może nawet ambasada w Bangladeszu, mogą zacząć działać późną jesienią. Także wtedy dodatkowych 5 pracowników może rozpocząć pracę w konsulacie w Indiach. Obecnie jest ich 15. Dzięki zmianom przyspieszyć ma przede wszystkim wydawanie wiz – podkreśla portal.

rmf24.pl

fot. ilustracyjne/fot. Montecruz Foto/CC BY-SA 2.0/Flickr

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “MSZ chce przyspieszyć ściąganie pracowników z Afryki i Azji

  • 28 kwietnia 2023 o 06:11
    Bezpośredni odnośnik

    To jest chore…..Polacy wyjeżdżają z kraju, są zmuszeni ,,porzucać ” swoje rodziny, a tu się ściąga,,niewolników,, z końca świata. ,,Niewolnikow”, bo tacy sami zapierdalają za bułę sera dla h&m i innych korporacji. Kolonia, w czystym wydaniu, tym jest i bedzie Polska. Poza tym, gdzie oni będą mieszkać, jak się porozumieją ci ludzie?? Nagle znowu znajdą się mieszkania?? I co gorsza, polak nigdy nie zaoferuje swojego dachu czy pomocy, innym np bezdomnym Polakom…..

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net