20 kwietnia 2024
Gospodarka i prawo

Mundurowi organizują marsz protestacyjny. Manifestacja w Warszawie

RMF FM podaje, że 9 listopada ma odbyć się w Warszawie pod siedzibą rządu manifestacja służb mundurowych. Rada Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych nie doszła do porozumienia z rządzącą oligarchią.

Federacja zapowiada, że 9 listopada odbędzie się manifestacja na 6 tys. osób. Dzień wcześniej odbędzie się posiedzenie, na którym mogą zostać spełnione żądania związkowców. Gdyby tak się stało, manifestacja i tak się odbędzie, ale… będzie formą podziękowania dla rządu.

Główny postulat mundurowych to podniesienie uposażeń do poziomu 20 proc..

– Nie chcemy podwyżek płac. Chodzi o to, byśmy nie tracili w związku z inflacją – przekonują związkowcy.

Należy zaznaczyć, że jedną z głównych przyczyn obecnych wysokich cen była Wielka Histeria. W wyniku zamykania gospodarki przez państwo oraz emisji pustego pieniądza, kwestią niedługiego czasu było, kiedy ceny ostro pójdą w górę. Policja zaś, niestety, bardzo chętnie wykonywała niezgodne z prawem życzenia rządu dotyczące prześladowania społeczeństwa, m.in. przedsiębiorców za otwarte lokale mimo pozornego „zakazu” prowadzenia działalności, limitów osób w lokalach, noszenia masek, etc..

Przypominamy również, że według późniejszych decyzji sądów, lwia część tego typu spraw została rozstrzygnięta na korzyść społeczeństwa i przedsiębiorców.

Według nieoficjalnych ustaleń RMF FM, w przyszłym roku 7 tys. funkcjonariuszy zapowiedziało chęć odejścia z pracy.

– To rekordowa liczba, biorąc pod uwagę ostatnie lata – zaznacza rmf24.pl.

W 2023 roku policjant odchodzący na emeryturę może skorzystać z nakładających się przepisów dotyczących podwyżki i waloryzacji uposażenia oraz wysokiej waloryzacji świadczenia emerytalnego.

rmf24.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Mundurowi organizują marsz protestacyjny. Manifestacja w Warszawie

  • po pandemii mają już tak zniszczoną reputację, że nie wiem czy ktos ich będzie szanować jeszcze dłuuugo, bardzo dłogo. Ludzie pamiętają

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net