9 czerwca 2024
Gospodarka i prawo

Musk zmienił logo Twittera na popularnego Pieseła. Dogecoin wzrósł w 3 godz. o ponad 26 proc.

Kilka dni temu użytkownicy Twittera zauważyli, że zamiast symbolu niebieskiego ptaszka – loga serwisu – pojawił się popularny Pieseł (ang. Doge) znany z memów sprzed kilku lat. Doge to również nawiązanie do kryptowaluty promowanej przez Elona Muska. Krótko po zmianie w serwisie, wartość kryptowaluty Dogecoin wystrzeliła w górę.

Dogecoin to kryptowaluta stworzona w 2013 roku. Początkowo była żartem dwóch programistów. Nabrała jednak realnej wartości. W maju 2021 roku Dogecoin uzyskał rekordową kapitalizację rynku w wysokości 92 mld USD. Wartość na giełdach kryptowalutowych Dogecoina osiągnęła wówczas około 64 centy.

Popularność kryptowaluta zyskała m.in. przez fakt, że była znacznie tańsza od również popularnego Bitcoina. O ile Bitcoin obecnie kosztuje około 28,5 tys. USD, o tyle Dogecoin ma wartość około jednego centa. Wiele osób zakupiło kryptowalutę z Piesełem, ponieważ za niewielką kwotę można nabyć dużą ilość kryptowaluty, która teoretycznie może w dłuższym czasie mocno zyskać na wartości.

Zmiana loga na Twitterze znacząco podbiła wartość kryptowaluty, która była niska nawet, jak na nią samą. Jeszcze 2 kwietnia około godz. 16 Dogecoin był wart 0,079 USD. Trzy godziny później jego wartość podskoczyła do 0,1 USD. Oznacza to wzrost wartości o ponad 26 proc..

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

Choć kryptowaluty są niewiele warte za sztukę, to posiadacze większej ilości mogli nieźle zarobić. Jeżeli ktoś o godz. 16 zakupił kryptowalutę za 100 USD, już po trzech godzinach mógł sprzedać ją za około 125 USD.

Eksperci zwracają uwagę, że to właśnie zmiana loga oraz mówienie przez osoby handlujące kryptowalutami pojawił się ten skok wartości. Obecnie Dogecoin trochę na wartości stracił, ale stabilnie utrzymuje się na poziomie 0,095-0,098 USD.

kontrrewolucja.net / rmf24.pl

fot. ilustracyjne/fot. Tumisu/Kevin Y/Pixabay (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net